OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Zewnętrznym znakiem naszej narodowej wdzięczności za wolność po latach zaborów jest powstająca w Warszawie Świątynia Opatrzności; zbiórkę do puszek na jej budowę przeprowadzimy w niedzielę 21.06.

3. We czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zgodnie ze wskazaniami Biskupa Pelplińskiego, z powodu stanu epidemii, nie będzie procesji ulicami parafii ani czterech ołtarzy. Odbędzie się natomiast procesja eucharystyczna po każdej mszy św. W związku z tym msze św. zostaną oprawione co 2 godziny – pierwsza o 7.30; kolejne o g. 9.30, o 11.30 – suma parafialne, o 13.30 i o 18.00; od g. 15.00 (Koronka do Miłosierdzia Bożego) do 18.00 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu; w tym czasie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Bożym Ciele, do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez osiem dni, procesja eucharystyczna w łączności z wieczorną msza św. o g. 18.00.

4. W czerwcu podtrzymujemy możliwość wyspowiadania się od g. 17.30 do 18.00, kiedy zostaje przeniesiony Najświętszy Sakrament z Kaplicy Adoracji do kościoła. W niedzielę za tydzień nie będzie także dodatkowej mszy św. o g. 16.30.

5. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku odprawiamy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00;w niedzielę w łączności z sumą parafialną

6. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 – na tę zapraszamy Domowników Boga; po mszy św. modlitwa formacyjna.

7. Nabożeństwo fatimskich 13. dnia miesiąca, od maja do października, jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi w czasie objawień w Fatimie: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwo w najbliższą sobotę: rozpocznie się mszą św. o g. 19.30 ofiarowaną za grzechy świata, po której modlitwa różańcowa (trwają ustalenia co do formy: w kościele czy procesja); o przygotowanie rozważań Tajemnic Radosnych prosimy Wspólnotę Ojca Pio.

8. Od jutra, na okres miesięcy letnich – czerwiec, lipiec, sierpień – biuro parafialne będzie czynne jak poprzednio w godzinach przed i popołudniowych: 9.30 – 11.30 i 16.00 – 17.30 trzy dni w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek.

9. Za tydzień, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego, kolekta specjalna na remonty w Pelplinie – m.in. Wyższego Seminarium Duchownego.

10. Przypominamy, iż kandydaci do bierzmowania na jesień, zgodnie ze wskazaniami Biskupa o przygotowaniu, swoją obecność na mszach niedzielnych – także w miesiącach wakacyjnych, potwierdzą wpisem w Indeks. Ponadto w czerwcu mają obowiązek uczestniczyć w dwóch nabożeństwach czerwcowych w tygodniu.

11. Przypominamy także, że Biskup Diecezjalny utrzymał do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

12. Pod chórem można zaopatrzyć się jeszcze w proste przyłbice ochronne zastępujące maseczki.

13. Można nabyć kolejny numer dwutygodnika Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej diecezji „W Rodzinie”.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

14. W minionym tygodniu z naszej parafii Bóg powołał do wieczności śp. Jana Sobczak; Wieczny odpoczynek…

15. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony