OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg uczynił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. We środę mszą św. o g. 18.00 rozpoczyna się spotkanie formacyjne Domowników Boga.

4. Kolęda – wizyta duszpasterska rodzin z modlitwą błogosławieństwa. Prosimy, by dzieci i młodzież przygotowała zeszyty od religii, sprawdziany niedzielnych mszy św., a kandydaci do bierzmowania indeksy. Od poniedziałku do piątku kolędujemy od 15.30, w sobotę od 14.30, w niedzielę od 15.00. W nadchodzącym tygodniu kolędujemy… (vide harmonogram). Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w internecie. Woda święcona znajduje się w kruchcie wejścia głównego kościoła – otwarte przez cały dzień.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia kolejny egzemplarz „Pielgrzyma”

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Klara Syldatk. Dobry Jezu a nasz Panie...

7. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony