OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. W związku z aktualną sytuacją stanu pandemii, przypominamy, by w planowaniu uczestnictwa w Triduum respektować fakt istniejących obostrzeń – obecnie 45 osób). Obiektywna zaś niemożność wejścia do kościoła nie skutkuje grzechem ciężkim.. Będziemy transmitować nasze uroczystości drogą internetu. Ponadto przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej usta i nos.

3. Apel Komendy Powiatowej Policji w Lęborku: „W związku z wysoce niepokojącym wzrostem zachorowań oraz zgonów na Covid-19… apeluję do Wszystkich o rozsądek i samodyscyplinę związana z uczestnictwem we wszystkich uroczystościach kościelnych, z jednoczesnym zachowaniem reżimu sanitarnego’.

4. Nasza parafialna spowiedź odbędzie się w Wielki Wtorek (30 kwietnia) w godzinach: od 8.30 do 9.30, od 16.00 do 18.00 i późno wieczorem od 19.30 do 21.00.

5. Z Głębokie i pełne przeżycie Świąt Zmartwychwstania, to Triduum Paschalne: noc Zmartwychwstania i niedziela są szczytem, ostatnim aktem tego czasu. Przebieg Triduum Paschalnego – według programu; Proponujemy i zachęcamy, szczególnie wobec ograniczeń, by w czasie Triduum, wykorzystać możliwość adoracji osobistej, według zaproponowanych grup zamieszkania; adoracja rozpoczyna się o pełnej godzinie; porządek podany jest na plakacie, stronie internetowej i ulotce (ta, pod chórem). W Wielki Piątek rozpoczyna się czas Nowenny do Miłosierdzia Bożego (nabożeństwa nowennowe to liturgia poszczególnych dni Triduum i msze św. w Oktawie; warto dołączyć każdego dnia Koronkę. Oto program Triduum, patrz: Program

6. Droga Krzyżowa – ulicami miasta, jak w ubiegły, odwołana; Gorzkie Żale w niedzielę – UWAGA – o g. 17.00 (bezpieczniejsza i sprawniejsza wymiana wiernych).

7. Do skarbony drewnianej przy balaskach można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Pierwszoczwartkowa Godzina Święta z adoracją przesunięta na czwartek po świętach; podobnie wymiana tajemnic Żywego Różańca z I Soboty na następną dnia 10 kwietnia.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Wizytacji Kanoniczne. W miniony poniedziałek sakrament bierzmowania przyjęło 51osó; młodzież w darze dla parafii zakupiła stojak z 5. pozłacanymi patenami do podawania komunii św. – Bóg zapłać.

10. Jutro przypada ostatni poniedziałek miesiąca: w łączności z każdą mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

11. Weekend dla narzeczonych: 23 – 25 kwietnia (wszelkie informacje u ks. Daniela).

12. Dzisiaj krótko: po wakacjach planowane jest otwarcie Przedszkola Katolickiego, które będzie miało swoją siedzibę w budynku dawnego "Katolika" przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego. Prosimy drogich parafian o wsparcie modlitewne tego dzieła.

13. Pod chórem maseczki do wzięcia w rozsądnej ilości – po 5 szt..

14. 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Udział w spisie jest obowiązkowy.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Aleksandra Cereś, Jerzy Tabor, Teresa Defińska. Wieczny odpoczynek…

Przejdź do góry strony