OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz szkolnictwa katolickiego.

2. We środę po wieczornej mszy św. spotkanie bożonarodzeniowe Domowników Boga.

3. We czwartek o g. 19.00 w Domu Fatimskim Krąg Biblijny.

4. W Piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Wraz z wieczorną mszą św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo dziękczynienia i przebłagania na zakończenie roku cywilnego z dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”. Przypominamy o udzielonej na ten dzień dyspensie od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 1 stycznia Roku Pańskiego 2022, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę; o 7.00 Godzinki (uroczystość Maryjna). Przypominamy – jest to święto nakazane; zabawa sylwestrowa i ewentualne zmęczenie po niej, nie wydaje się być wystarczającą przyczyną usprawiedliwiającą nieobecność na mszy św.

6. W uroczystość maryjną 1 stycznia przypada I Sobota miesiąca, jednak wymiana tajemnic różańca nastąpi w sobotę 8 stycznia po mszy św. o g. 9.00.

10.  Kolęda – wizyta duszpasterska. Rozpocznie się w poniedziałek 3 stycznia 2022. Proponujemy zwyczajny sposób kolędowania zachowując podstawowe zasady sanitarne. Rozumiemy, że stan pandemii może budzić lęk związany z wizytą i przyjęciem kapłana. Stąd, biorąc pod uwagę taką sytuację, każdego dnia kolędowego o g. 18.00 w naszym kościele będzie sprawowana msza św. w intencjach wszystkich rodzin danego dnia kolędowego z prośbą o błogosławieństwo na kolejny rok. Pragniemy w ten sposób, z jednej strony okazać naszą troskę duszpasterską, ale i uszanować wszelkie wydarzenia w życiu parafian związane ze stanem epidemii oraz respektując wszelkie obawy czy uzasadnioną ostrożność. Wykaz kolęd znajdzie się na stronie internetowej i w gablocie (pierwsze dni to ul. Czołgistów). Od poniedziałku do piątku kolędujemy od g. 15.30, w sobotę od 14.00, w niedzielę od 15.00; w niektóre dni księża katechizują do późnego popołudnia, stąd może się zdarzyć, iż rozpoczną kolędowanie z niewielkim opóźnieniem.

11. Pod chórem „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” (z płytą – 10,- zł) i świąteczne wydanie gazetki parafialnej „Korona” – polecamy serdecznie, szczególnie ze względu na wywiad z matką wyjątkowych narodzin dziecka niespełna pół kilogramowego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27.12 (pon.) – św. Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

  • 28.12 (wt.) – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela.

12. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Wawrzyniec Krasiński, Zofia Paś. Wieczny… .

13. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony