OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Kochani Parafianie i Goście! W imieniu wspólnoty kapłanów posługujący w naszej parafii, składamy serdeczne życzenia błogosławionych i radosnych świąt wielkanocnych: wszystkiego najświętszego – jak to rozumiemy: aby za łaską Bożą rozpoznawać i doświadczać obecności Zmartwychwstałego w każdej chwili i w każdym miejscu codziennego życia; by Najświętszy ze Świętych, który stał się człowiekiem, poprzez dzieło swojej Paschy uświęcał codzienność.

2. Pragniemy gorąco podziękować wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie świątyni i przeprowadzenie obrzędów Triduum Paschalnego; zawsze wymaga to wiele wysiłku i czasu – służbie liturgicznej, sprzątającym i przygotowującym wszelki wystrój oraz chórowi „Soli Deo”, Bóg zapłać.

3. Uroczystość Wielkanocna liturgicznie rozciąga się na oktawę; stąd każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości, więc w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, msze św. jak w niedzielę, z wyjątkiem mszy o g. 20.00, a kolekta na szkolnictwo katolickie i KUL.

4. Od Wielkiego Piątku trwa Nowennie do Miłosierdzia Bożego; Za tydzień II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Skarbonki Wielkopostne można w tę niedzielę składać przed każdą mszą św. do kosza przy skarbonie.

5. Pod chórem kolejny numer „Gość Niedzielny”.

  1. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Teresę Bigus. Wieczny…

     

    Życzenia Biskupa Pelplińskiego. Siostry i Bracia!

Drodzy Siostry i Bracia. Umiłowani Kapłani!

Od najdawniejszych czasów w dniu Wielkanocy liturgia rozpoczyna się słowami: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”. Według liturgii są to pierwsze słowa skierowane przez Syna do Ojca po zmartwychwstaniu, po powrocie z nocy śmierci do świata żyjących. Te same słowa dzisiaj Chrystus kieruje do nas, zapewniając jednocześnie, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. A skoro zawsze jest z nami – przede wszystkim w Kościele i sakramentach – to w ten sposób z Jego łaski i mocy możemy czerpać każdego dnia.

Ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niektórzy ulegając patrzeniu na naszą wspólnotę jedynie w ludzki sposób, są zagubieni i odchodzą. Pragniemy jako ludzie ufający Bogu, doświadczający paschalnej radości, pełniej uwierzyć, że rzeczywiście Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ten który zwyciężył śmierć, piekło i szatana przeprowadza nas z ciemności do światła, z niewoli do wolności, obmywa nas z brudu i daje nowe życie. Dzieje się to w Chrystusowym Kościele, w naszych rodzinach, które są domowym Kościołem i życiu osobistym każdego chrześcijanina.

Dzisiaj zatem życzę każdej i każdemu z Was głębokiej wiary w nieustającą obecność Zmartwychwstałego. Niech On obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech doświadczenie Jego bliskości i Miłości da nam siłę, aby okazać podobną miłość tym, których dobry Bóg postawił na naszej drodze. Ku temu z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wasz Biskup + Ryszard

Przejdź do góry strony