OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdąża na Jasną Górę. Sierpień to także miesiąc trzeźwości i dobrowolnej abstynencji, którą można ofiarować w dowolnej intencji.

2. Dzisiaj można zyskać odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek mszą św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 19.30;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi od g. 16.00 do 18.00 (msza św. o g. 17.00).

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich dodatkowa msza św. o g. 19.30

6. Przypominamy, że chorych z posługą sakramentalną ks. Krystian odwiedzi w poniedziałek, 10 sierpnia; ponadto w tym dniu odwiedzi także chorych ks. Damiana.

7. W sobotę, 8 sierpnia, mszą św. o g. 7.00 rozpoczyna się 22. Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę – 15. uczestników; tradycyjnie na tej mszy św. będą zbierane intencje modlitewne (tekst intencji włożony do koperty), które zostaną zawiezione do tronu Jasnogórskiej Pani. Naszych pielgrzymów, w łączności z tymi, którzy idą pieszo, ogarniajmy modlitwą.

8. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne we środę i w piątek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4.08 – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

  • 8.08 – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

9. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp.: Stanisław Klawczyński, Karol Palewicz. Wieczny odpoczynek racz im…

10. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony