OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie formacyjne Wspólnoty Domowników Boga.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9.00 i 18.00 – ze względu na pandemię nie będzie wspólnego sakramentu namaszczenia chorych; udzielimy zaś błogosławieństwa lourdzkiego. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we mszy św. sprawowanej w ich intencji.

4. Kolęda, w tym roku w nadzwyczajny sposób: zapraszamy rodziny zamieszkujące ulice wyznaczone w danym dniu na mszę św. o g. 18.00, sprawowaną w intencjach wszystkich rodzin danego dnia kolędowego z prośbą o błogosławieństwo na kolejny rok. W tym tygodniu kolęda: (patrz Wykaz...). Sobota, 13.02. to dzień mszy św. i indywidualnych kolęd dla tych, którzy nie mogą przeżyć kolędy w dniu wyznaczonym (prosimy to wyraźnie zaznaczać na zgłoszeniach).

5. Piękno i głębia liturgii, a zwłaszcza mszy św. tak bardzo zależy również od służby liturgicznej. Pamiętamy czasy kiedy nasze prezbiterium było wypełnione ministrantami, a sami ministranci wspominają ten czas jako wyjątkowo piękny i bogaty w przeżycia wewnętrzne. Stąd zapraszamy wszystkich byłych ministrantów, by dając przykład tym młodszym, włączyli się w jedną stałą niedzielną eucharystię – proponujemy na początek trzecią niedzielę miesiąca – 21.02 na sumie o g. 10.30 (zbiórka w zakrystii kwadrans przed). Zapraszamy serdecznie.

6. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz spalonego kościoła w Kasparusie. Nasza solidarność z potrzebującymi przejawia się prócz modlitwy szczególnie przez pomoc materialną. W przyszłym tygodniu ponownie prosimy o znak Waszej solidarności, tym razem z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. W ubiegłym roku Biskup Ryszard zaapelował do całej diecezji o wsparcie remontu budynków seminarium. Dwa razy w ubiegłym roku kolekta zebrana w każdym kościele naszej diecezji został przekazana na ten cel. Zebrano wtedy 16.02 444.234,32 zł., a 14.06 – 358.913,98 zł. Kwoty wydają się znaczne, są jednak przysłowiową kroplą w morzu potrzeb. W związku z powyższym, kolekty za tydzień oraz z 13 czerwca będą przeznaczone na ten cel i polecamy je Waszej ofiarności.

7. Msza św. w tzw. rycie trydenckim: w sobotę, 13.02 g. 19.15.

8. Do nabycia kolejny numer „Pielgrzyma”

9. Dzisiaj wolontariusze Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne rozdają ulotki i zachęcają do przekazywania 1% podatku na budowę lęborskiego hospicjum stacjonarnego. Budowa hospicjum rusza w marcu. Ten 1% podatku w tym roku ma ogromną siłę. W imieniu stowarzyszenia za okazane zainteresowanie serdeczne podziękowanie składa p. Prezes Agata Kozyr.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM TAKŻE:

  • 10.02 w środę – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zbigniew Lesiński, Mariusz Okrój, Cyla Pojawa Maria Stankiewicz, Jan Anisimowicz. Wieczny odpoczynek…

11. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony