OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. Każde zaś uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski – odpust parafialny: porządek mszy św. jak w niedzielę; suma odpustowa w czasie której zostanie odprawiona także msza św. za Ojczyznę o g. 10.30.

3. We wtorek wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków, stąd o g. 9.00 msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla strażaków naszego miasta, a dla zmarłych o łaskę nieba.

4. Spotkania formacyjne dla dzieci do I Komunii: wtorek, środę i czwartek.

5. Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania jesienią – wtorek w kościele o g. 19.00

6. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą o g. 9.00 i 18.00; na wieczorną liturgię zapraszamy członków Wspólnoty Domowników Boga – zapraszamy każdego kto pragnie pogłębić swoją więź z Bogiem.

7. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek mszą św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30;

I Piątek miesiąca: spowiedź od 16.00 do 18.00; dodatkowa msza św. o g. 17.00.

8. Chorych z posługą sakrament. odwiedzą: ks. Wiesław w I Czwartek, ks. Robert w sobotę.

9. Z powodu awarii kamery zawieszona jest transmisja mszy św. przez internet.

10. Od 4 maja w naszym kościele może przebywać 60 osób, z tego 17 na chórze.

11. Pod chórem kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Korona” oraz „Pielgrzym”.

12. Msze św. w tzw. rycie trydenckim: niedziela 16.05 g. 15.00 i sobota 29.05 g. 19.00.

13. Obrzęd komunii św. poza mszą św. w każdą niedzielę i jutro po sumie i o g. 19.00

14. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata; jutro Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM TAKŻE:

  • 6.05 – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

  • 8.05 – św. Stanisław (†1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Bolesław Cyrny, Helena Szustka, Elżbieta Marczak, Aleksander Baranowski. Wieczny odpoczynek…

16. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony