OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych, które prowadzi o. Rafał Pujsza, pasjonista. Nauki rekolekcyjne wg. programu na plakacie…; tradycyjnie we środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta dla rekolekcjonisty. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą; we środę za udział w rekolekcjach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w mszach świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Msze św. roratne z udziałem dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci zachęcamy do przyniesienia lampionów

4. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wspiera najuboższych; świece na wigilijny stół w ramach tego działa można nabyć tu w kościele i w biurze w godzinach otwarcia: małe 8,- duże 16,- zł.; akcje wesprzeć można także drogą wysłania sms`a na numer 72052 koszt 2,46zł.; opłatki poświęcone zostaną i będą do nabycia w przyszłą niedzielę.

5. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień modlitw za bezrobotnych.

6. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii
z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30; zaprasza szczególnie Odnowa w Duchu Świętym Genezaret;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej od (16.00 do 18.00) -- przypominamy zwłaszcza dzieciom i młodzieży, którzy odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca.

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niep. Serca NMP o godz. 9.00.

7. Chorych z posługą sakramentalną w sobotę odwiedzą: ks. Daniel, ks. Damian, ks. Krystian. 14 grudnia ks. Szymon.

8. W przyszłą niedzielę 8 grudnia, pomimo, że to niedziela adwentowa, celebrować będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Stąd w niedzielę na g. 19.00 zapraszamy na wyjątkową liturgię Maryjną: „Akatyst ku czci Bogarodzicy” w wykonaniu naszego chóru „Soli Deo”, z tekstem, który będzie wyświetlany, więc będzie można podjąć śpiewani; prosimy o przyniesienie świec.

9. Za tydzień kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej.

10. II Niedziela Adwentu to także Dzień modlitwy i zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

11. W piątek 6.12 na godzinę 18.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów II rocznika klasa 8, kandydaci przynoszą ze sobą Pismo Święte.

12. Środowe spotkanie Domowników Boga przesunięte jest na następną środę.

13. W nadchodzącym tygodniu wspólnota Neokatechumenalna wznawia również ewangelizacje odwiedzając domu parafian. Prosimy o otwarte serca.

14. Prasa katolicka: kolejny numer „Pielgrzyma”, wyjątkowy egzemplarz „Małego Pielgrzyma”, bo zawiera Puzzle przedstawiające żłóbek – dobry prezent na św. Mikołaja (nie tylko słodycze) – 6,50,-; dwutygodnik „W Rodzinie” oraz publikacja „Wszystko o Świętej Rodzinie” – minimum 5,- zł.

15. Msze św. w rycie trydenckim będą odprawione w naszym kościele w ramach rekolekcji trydenckich, tj. w dniach 13-15 grudnia.

16. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na nabożeństwo poświęcenia tzw. „Cudownego medalika” oraz książeczek do nabożeństwa, które odbędzie się w sobotę 14 grudnia o g. 16.30 w kościele (dzieci przynoszą podpisane zeszyty-sprawdziany obecności na niedzielnych mszach św.).

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

  • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.

  • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.

  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

17. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława (M) Siembida. Wieczny odpoczynek…

 

Przejdź do góry strony