OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza lipcowa niedziela wpisana jest w czas wakacji i urlopów; nie zapominajmy w te dni o właściwym świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie.

2. W letnie miesiące roku słońce towarzyszy nam w ciągu dnia o wiele dłużej. Stąd proponujemy, by wieczorny czas dnia – po aktywnym wypoczynku lub po pracy – wykorzystać także na modlitwę adoracyjną. Stąd informujemy, że wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie będzie przedłużone i kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim i modlitwą za Kościół oraz Ojczyznę o godz. 20.30 wieczorem; zapraszamy.

3. Nabożeństwo fatimskich 13. dnia miesiąca jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi w czasie objawień w Fatimie: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy na lipcowe nabożeństwo jutro, w poniedziałek, które rozpocznie się mszą św. o g. 19.30 ofiarowaną za grzechy świata; po niej procesja z modlitwą różańcową; o przygotowanie rozważań Tajemnic Radosnych prosimy Rycerzy Kolumba.

4. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

5. Nadchodząca niedziela 19.06. rozpoczyna XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa połączony w szczególny sposób z troską Kościoła o misje. Mamy więc okazję by w ramach Organizacji na rzecz misyjnych środków transportu pomóc wyposażyć misjonarzy w niezbędne na misjach narzędzie posługi jakim są środki transportu. W tym miejscu przekazujemy słowa podziękowania przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. bpa Jerzy Mazura, wszystkim, którzy w ubiegłym roku włączyli się w zbiórkę pieniędzy na ten cel; organizacja MIVA Polska przekazała w 2019 roku 3.450.336 zł.; za te pieniądze zrealizowano 91 projektów w 34 krajach świata na zakup 297 różnych pojazdów dla misjonarzy: 58 samochodów, 3 busy, 1 ambulans, 31 motocykli, 1 quad, 155 rowerów, 1 łódź motorową, 3 silniki do łodzi, 42 wózki dla osób z niepełnosprawnością, 2 autoriksze. Obrzęd poświęcenie pojazdów i kierowców w przyszłą niedzielę po każdej mszy św.; przy okazji można złożyć ofiarą na ww. cel.

6. Można nabyć kolejny numer „Pielgrzyma”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13.07 – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier;

  • 15.07 – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza;

  • 16.07 – Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel; gdzie powstała modlitewna wspólnota duchowych synów proroka Eliasza, którzy przenieśli się do Europy tworząc zakon karmelitański, z który związany jest dar szkaplerza.

7. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Łukasza Brych; za niego i zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im…

8. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony