OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie kończy się modlitwą za Kościół i Ojczyznę o g. 20.30; zapraszamy.

3. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: stąd w łączności z mszami świętymi odprawione zostanie Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

4. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP w łączności z msza św. o g. 9.00.

6. Chorych z posługą sakramentalną w sobotę odwiedzi ks. Daniel; ks. Krystian w poniedziałek, 10 sierpnia.

7. Zakończył się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa połączony w szczególny sposób z troską Kościoła o misje. W ubiegłą niedzielę w związku z obrzędem poświęcenia pojazdów i kierowców zebraliśmy 2 062,- zł; Bóg zapłać.

8. Dzisiaj o g. 15.00 msza św. w rycie trydenckim; W sierpniu msza niedzielna w dnia 9. o g. 15.00.

9. Do nabycia kolejny numer „Pielgrzyma”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów

 

10. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp.: Wanda Kontna, Anna Marcinkowska, Danuta Cielesz; Wieczny odpoczynek racz im…

11. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony