OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Wraz z wieczorną mszą św. o g. 18.00 po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo dziękczynienia i przebłagania na zakończenie roku cywilnego z dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”. Dajemy okazję do wejścia w nowy Rok Pański 2020 celebracją mszy św. w noc sylwestrową o g. 24.00.

3. W środę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę; o 7.00 Godzinki (uroczystość maryjna). Przypominamy – jest to święto nakazane; zabawa sylwestrowa i ewentualne zmęczenie po niej, nie wydaje się być wystarczającą przyczyną usprawiedliwiającą nieobecność na mszy św.; pomyślmy: z grzechem ciężkim rozpoczynać Nowy Rok Pański?

4. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30;

I Piątek miesiąca: zwróćmy uwagę czy jest konieczna spowiedź (była niedawno świąteczną), a istotą praktyki pierwszych piątków jest przyjęcie komunii św.;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokal. Serca NMP o godz. 9.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz publikacja „Wszystko o małżeństwie” – 10,- zł.

6. Od 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii wizyty duszpasterskie rodzin z modlitwą błogosławieństwa. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty od religii, sprawdziany niedzielnych mszy św. a kandydaci do bierzmowania indeksy. Od poniedziałku do piątku kolędujemy od 15.30, w sobotę od 14.30, w niedzielę od 15.00. W tym tygodniu… (vide harmonogram). Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w internecie.

7. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które podjęły wysiłek przygotowania wystroju naszej świątyni: żłóbka, choinek i dekoracji ołtarza; dziękujemy także naszemu chórowi „Soli De”, który śpiewem ubogacił liturgię Mszy Pasterskiej o Północy. Ponadto dziękujemy za dar ciasta świątecznego, które mogliśmy ofiarować ubogim: pp. Małgorzacie i Brunonowi Wenta z Lęborka oraz Renacie i Michałowi Klassa z Łeby – przyjmijcie wszyscy nasze serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Już dzisiaj informujemy i zapraszamy na „Jasełka” w wykonaniu uczniów SP nr 1 w Lęborku oraz koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru w Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia o g. 19.00 w naszym kościele.

9. Chorych z posługą sakramentalna w sobotę odwiedzi ks. Szymon.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Szałtynis, Helena Cygan. Dobry Jezu a nasz Panie...

11. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony