OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawne Dni Krzyżowe. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi i świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów, obfite plony i sprawiedliwy ich podział. Po mszy św. przy śpiewie Litanii do wszystkich świętych udamy się pod statuę Chrystusa Król, gdzie w łączności z nabożeństwem majowym odprawimy stosowne modlitwy z błogosławieństwem pól.

3. W poniedziałek po mszy św. o g. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym Genezaret zaprasza na spotkanie w Domu Fatimskim; ponadto zaprasza na Nowennę do Ducha Świętego: od piątku 14 maja o g. 17.00 w Kaplicy Adoracji.

4. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą o g. 9.00 i 18.00; na wieczorną liturgię zapraszamy członków Wspólnoty Domowników Boga – zapraszamy każdego kto pragnie pogłębić swoją więź z Bogiem

5. W czwartek, 13 maja, rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich w każdy 13. dzień miesiąca do października włącznie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie rozpoczyna msza św. o g. 19.30 ofiarowaną za grzechy świata, po której w tym miesiącu, ze względu na stan pandemii, różaniec odmówimy w kościele. Zapraszamy serdecznie – późniejsza pora daje możliwość liczniejszego udziału; o przygotowanie rozważań tajemnic światła prosimy Żywy Różaniec.

6. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. godz. 9.00 i 18.00..

7. Uroczysta I Komunia św. to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka, jego rodziny i parafii. Wszyscy pragniemy by miała ona jak najuroczystszy charakter, jednak związane z pandemią ograniczenia zmuszają do szczególnych rozwiązań – w mszy komunijnej uczestniczą tylko dzieci i najbliższa rodzina. W związku z tym w naszej parafii I Komunia odbędzie się w nadchodzący weekend w czterech grupach: w sobotę na mszy św. o g. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę na mszy św. o g. 9.00 i 11.00. Niedzielny porządek mszy ulegnie więc zmianie: nie będzie dla wiernych mszy św. o g. 9.00, 10:30 i nie będzie tej o g. 12.00; odprawimy dodatkowo mszę św. o g. 16.30. Prosimy o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji i o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin o błogosławione owoce tego wydarzenia w ich życiu.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku – 40. dzień po Zmartwychwstaniu), by tym samym umożliwić liczniejszy udział wiernych w liturgii oraz zapewnić charakter świąteczny tego dnia. Od piątku czas Nowenny do Ducha Świętego przed Pięćdziesiątnicą.

 

9. O Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne pragnie podziękować za ofiary złożone na budowę hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”: w naszej parafii zebrano kwotę 3.886,13, a w całym Lęborku 20.000,46. Bóg zapłać .

10. Pod chórem kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Korona” – prócz ogłoszeń zawarte w niej treści ciągle aktualne… polecamy.

11. Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie. Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii. Forum poprzedza Nowenna Przed Pięćdziesiątnicą od 14.05 transmitowana przez internet na stronie nacalyswiat.pl o g. 20.00 z dziewięciu parafii diecezji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 14.05 – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Maria Pątlak, Krystyna Kowalska, Bolesław Czaja. Wieczny odpoczynek…

13. Po błogosławieństwie, w majowe dni szczególnie oddane Maryi, naszą gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie wyraźmy słowami Litanii Loretańskiej.

Przejdź do góry strony