OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Ojciec święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis ustanowił III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. W swoim dokumencie papież podkreśla wyjątkową cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana i zachęca do lektury Pisma Świętego, która stawia nas niejako w obliczu samego Boga. W tym roku XII Tydzień Biblijny będzie obchodzony w dniach od 26 kwietnia do 2 maja, natomiast IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego odbędzie się dnia 26 kwietnia.

2. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w parafii jak i ministrantów pragniemy serdecznie podziękować za dar wspólnej modlitwy kolędowej, za dar spotkania oraz za złożone ofiary. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 9.00. W tę sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie Matki Bożej Gromnicznej: zachęcamy do udziału we mszy przynosząc świecę gromniczną: obrzęd błogosławieństwa świec na każdej mszy św. W tym dniu w Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób konsekrowanych, świeckich i zakonnych; przed kościołem zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.

5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o g. 13.30 obrzęd poświęcanie świecy (najlepiej tej od chrztu św.) dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; zapraszamy także i ich rodziców.

6. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca, w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus. Pod chórem i przy bocznym wejściu darmowa gazetka „Dobre Nowiny”, która zawiera informacje o praskiej figurze Dzieciątka.

7. We wtorek o g. 19.00 spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

8. We środę spotkanie formacyjne Domowników Boga – początek: msza św. o g. 18.00.

9. Msza św. w rycie trydenckim dzisiaj o g. 15.00 oraz jutro, w poniedziałek,
o g. 19.00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia kolejny numer „Pielgrzyma”

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,

  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

11. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Henryk Mejna. Dobry Jezu a nasz Panie...

12. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony