OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”.

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Jutro przypada ostatni poniedziałek miesiąca: w łączności z każdą mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

4. Spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Ojca Pio we wtorek: msza św. o g. 19.00, po której spotkanie formacyjne w kościele.

5. W środę w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; po wieczornej mszy spotkanie formacyjne Wspólnoty Domowników Boga.

6. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – wszystkie grupy – w sobotę, 30 stycznia o g. 19.00.

7. Kolędę, w tym roku w nadzwyczajny sposób: zapraszamy rodziny zamieszkujące ulice wyznaczone w danym dniu na mszę św. o g. 18.00, sprawowaną w intencjach wszystkich rodzin danego dnia kolędowego z prośbą o błogosławieństwo na kolejny rok; w czasie liturgii zostanie pobłogosławiona woda (przynosimy we własnym zakresie) oraz wzniesiona modlitwa spraszająca błogosławieństwo. W czasie kolekty można złożyć tzw. ofiarę kolędową, która zawsze stanowiła znaczne wsparcie budżetu parafialnego. Wcześniej, od g. 15.30 odwiedzimy tych, którzy zgłosili kolędę do mieszkania lub domu; jeśli tych wizyt nie zakończymy do g. 17.30, to wznowimy kolędowanie indywidualne od g. 19.00. Kto chciałby jeszcze zgłosić kolędę indywidualną, to proszę to uczynić wskazanymi sposobami przynajmniej na dwa dni przed dniem wyznaczonej kolędy. W tym tygodniu kolęda: (patrz Wykaz...). Sobota, 13.02. to dzień mszy św. i indywidualnych kolęd dla tych, którzy nie mogą przeżyć kolędy w dniu wyznaczonym.

8. Do nabycia kolejny numer „Pielgrzyma”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26.01 we wtorek – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła;

  • 28.01 w czwartek – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Bolesław Dycha, Henryk Juśkiewicz, Eugeniusz Stoltman, Sylwester Hebel. Wieczny odpoczynek…

10. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony