OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie
i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w tym roku z najmłodszym państwem na świecie, czyli Sudanem Południowym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

3. Jutro Dzień Niepodległości. W ramach obchodów tego święta w mieście Lębork
o g. 10.00 w Sanktuarium Jakubowym zostanie odprawiona msza św. dziękczynna.
Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości polecajmy Bożej Opatrzności Bożej losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. W naszym kościele msza w Intencji Ojczyzny o godz. 9.00.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o g. 17.30 polecając w danym dniu 1/7 zgłoszonych wypominek, a o g 18.00 codziennie odprawiamy mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych wskazanych w wypominkach.

5. Przypominamy i zapraszamy do comiesięcznej Nowenny przed 100 urodzin św. Jana Pawła II – 16 dnia miesiąca o godzinie 21.00 przed pomnikiem przy Rondzie JPII; w tym miesiącu to nadchodząca sobota.

6. Polecamy głośny film amerykański „Nieplanowane” jest to historia Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię. Po projekcji w Ameryce po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji oraz zmian w prawie uległa tak radykalnej przemianie. Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o filmie,
a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze
w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że "Nieplanowane" to coś więcej niż film - to zjawisko kulturowe i społeczne. Ten film naprawdę powinien zobaczyć każdy,
a szczególnie młodzież, której świadomość w tych tematach musi mieć dobre fundamenty.
W naszym kinie „Fregata” pokaz filmu odbędzie się w dniach 19-21.11
o g. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. nowy numer „W Rodzinie”, są kalendarze naszego diecezjalnego wydawnictwa na rok 2020.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,

  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,

  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Rojka. Wieczny odpoczynek…

10. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

 

Przejdź do góry strony