OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych
i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału
w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych
o godz. w dni powszednie rano przed mszą św. 9.00-ową, więc o g. 8.30; po południu (także dziś) o g. 17.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.

3. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Można je składać
w kancelarii lub w zakrystii. Za naszych zmarłych będziemy się modlić od
1 listopada przed wieczorną mszą św. o g. 17.30 oraz odprawiając o g. 18.00 przez cały miesiąc mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: do modlitwy o powołania kapłańskie i misyjne zapraszamy w I Czwartek miesiąca o godz. 18.00, po której
w ramach Godziny Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do g. 19.30.
W czwartek okazja do spowiedzi od g. 17.00. Czcicielom Najświętszego Serca Pana Jezusa przypominamy o pierwszopiątkowej komunii św. wynagradzającej za grzechy.

5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych; święto nakazane, stąd porządek mszy św. jak w niedzielę, z wyjątkiem mszy o godz. 13.15, bowiem o godz. 13.00 w Parafii św. Maksymiliana, w kościele na cmentarzu, odprawiona zostanie msza św. wszystkich parafii lęborskich w łączności z procesją za zmarłych.

6. W I Sobotę listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, stąd modlitwy I Soboty miesiąca pozostawiamy indywidualnej pobożności wiernych.

7. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Można go zyskać w dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby
w myślach za zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn. stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, Komunię św., dowolna modlitwa za Ojca świętego i według jego intencji.

8. Chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę odwiedzą ks. Krystian
i ks. Damian, natomiast w drugą sobotę listopada ks. Daniel i ks. Szymon.

9. W ramach Festiwalu Muzycznego Niepodległa Wielu Wymiarów, dzisiaj,
w niedziele 27.10 w Sanktuarium św. Jakuba o g. 18.45 koncert na organy i altówkę; szczegóły na plakacie.

10. W listopadzie, msza św. w rycie trydenckim zostanie odprawiona w poniedziałek
4 o g. 19.00 i w niedzielę 17 o g. 15.00.

11. We wtorek o 19.00 spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

12. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne Domowników Boga.

13. W imieniu parafii św. Maksymiliana, Nowej Wsi Lęborskiej i naszej oraz wszystkich uczestników rekolekcji kerygmatycznych (GPS) dla kandydatów do bierzmowanie dziękujemy serdecznie dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4
p. Waldemarowi Walkuszowi i wszystkim osobom zaangażowanym z tej szkoły za udostępnienie miejsca, wszelkie przygotowania i posiłek; ponadto prowadzącym te rekolekcje i opiekunom młodzieży.

14. Kalendarz Diecezjalny na nowy rok 2020 można nabyć w zakrystii i biurze parafialnym: duży i trójdzielny w cenie 10 zł, mały w cenie 5 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,

  • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Koss, Kacpra Kusowskiego. Wieczny odpoczynek…

16. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

 

 

 

Przejdź do góry strony