OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROK

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy
o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do piątku 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o g. 17.30 polecając
w danym dniu 1/7 zgłoszonych wypominek, a o g 18.00 codziennie w listopadzie odprawiamy mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych wskazanych w wypominkach.

4. Karty wypominkowe można nadal składać w biurze parafialnym i w zakrystii.

5. Jutro o godz. 19.00 msza św. w rycie trydenckim.

6. Za tydzień w niedzielę XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

7. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium św. Jakuba o g. 11.30 msza św. Hubertowa, po której poczęstunek przygotowany przez leśników i myśliwych przy domu parafialnym.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer „Pielgrzyma” oraz dla dzieci „Mały Pielgrzym”, „W Rodzinie”; ponadto nasze wydawnictwo przygotowało modlitewnik: „Aby mieli życie wieczne. Modlitwy za zmarłych” cena detaliczna 12 zł – materiały na stoliku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,

  • 9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Puchtel, Marka Mielewczyka, Mirosława Mazurka, Kazimierza Borkowskiego. Wieczny odpoczynek…

10. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony