OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem
i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o g. 17.30 polecając w danym dniu 1/7 zgłoszonych wypominek, a o g 18.00 codziennie odprawiamy mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych wskazanych w wypominkach.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej; pamiętamy
w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, w sposób szczególny modlitwą obejmijmy naszego pana organistę i nasz chór „Soli Deo”.

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Nasz chór parafialny będzie śpiewał tego dnia na Mszach św.
o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

6. W nadchodzącą niedzielę wolontariuszka Małgorzata Wos, która rok pracowała
w Kazachstanie, będzie rozprowadzała kalendarze misyjne, z których dochód jest przeznaczony na misje.

7. „Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne w Lęborku” pragnie serdecznie podziękować mieszkańcom Parafii za otwarte serce i ogromną szczerość tym, którzy włączyli się w dniu 1 listopada w akcję „Zapal Znicz Pamięci” i złożyli ofiarę na rzecz powstającego hospicjum stacjonarnego; łączna zebrana kwota wynosi 27.668,68. Podziękowanie swoje Fundacja kieruje także do wolontariuszy.

8. Msza św. w rycie trydenckim dzisiaj o godz. 15.00.

9. Przypominamy o możliwości obejrzenia filmu „Nieplanowane” w kinie Fregata: seanse w dniach 19-21 listopada g. 18.00.

10. Informujemy, że od Adwentu msza św. o g. 13.15 zostanie przesunięta o kwadrans i będzie odprawiana o g. 13.30; przemawiają za tym wskazania liturgiczne i lepsze możliwości podjęcia posługi.

11. W sobotę 23.11 o g. 17.00 w kościele w Lubowidzu uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkównej i msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka; ks. proboszcz tamtejszej parafii zaprasza szczególnie młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”; są też w biurze i zakrystii kalendarze diecezjalne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,

  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,

  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krzysztofa Mikołajczyka, Marię Pioch. Piotra Lewina, Henryka Borkowskiego, Mariusza Romaszko. Wieczny odpoczynek…

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

 

 

Przejdź do góry strony