OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Czas wakacji i urlopów niech obfituje w dar wytchnienia, pamiętając o odpowiedzialności za siebie wzajemnie w związku z obecnością koronawirusa.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni, a zwłaszcza papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

3. Jutro przypada także ostatni poniedziałek miesiąca: stąd w łączności z mszami świętymi odprawione zostanie Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

4. We wtorek 30 czerwca o godz. 19.00 spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio.

5. Nabożeństwa czerwcowe (poniedziałek i wtorek) odprawiamy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00;w niedzielę w łączności z sumą parafialną.

6. Dzisiaj o g. 15.00 msza św. w rycie tzw. trydenckim.

7. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 19.30;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi od g. 16.00 do 18.00 (msza św. o g. 17.00),

I Sobota miesiąca: msza i nabożeństwo ku czci Niepokal. Serca NMP o g. 9.00.

8. W sobotę ks. Krystian i ks. Damian odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; ks. Daniel uczyni to w sobotę 18 lipca

9. W przyszłą niedzielę po mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności, wotum wdzięczności Narodu Polskiego za wolność po 123. letniej niewoli zaborów.

10. W związku z czasem wakacji i urlopów informujemy, że w niedziele i uroczystości przypadające w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o g. 13.30, ale będzie późnowieczorna o g. 20.00.

11. W miniony piątek i sobotę Bisku Diecezjalny ogłosił zmiany personalne w posłudze duszpasterskiej diecezji; trzy dotyczą naszej parafii. Informujemy więc, że z dniem 20 sierpnia: ks. Krystian Stalkowski zostanie wikariuszem w par. św. Andrzeja Boboli w Świeciu; do naszej parafii zaś zostali skierowani ks. Wiesław Dylewski (wikariusz par. św. Michała Arch. W Skarszewach) oraz ks. Rober Dorau (neoprezbiter). Prosimy serdecznie o modlitwę ogarniającą kapłanów naszej diecezji, a szczególnie u nas posługujących.

12. XXX Kaszubska Piesza Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę w tym roku będzie miałach charakter kapłańsko-klerycki. Jeśli nastąpi zmiana przepisów zwiększających liczbę pielgrzymów, świeccy będą mogli dołączyć jedynie w formie sztafetowej (bez noclegu); ewentualne zapisy pod telefonem Przewodnika (plakat).

13. Przypominamy o naborze do naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie, którego alumni są jednocześnie studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W związku z sytuacją pandemii pierwszorzędne jest zgłoszenie się na rozmowę kwalifikacyjną w rektoracie WSD w Pelplinie (szczegóły na plakacie i stronie internetowej).

14. Na terenie naszej diecezji powstał „Szlak Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej” – 12 kościołów stacyjnych; stąd propozycja – „Pomysł na wakacje”, by w czasie letnim wyruszyć na taki szlak, potwierdzony okolicznościowym „certyfikatem”. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej naszej diecezji.

15. Można nabyć kolejny numer „Pielgrzyma”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM TAKŻE:

  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii.

16. Pomódlmy się za parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności; są to śp.: Zbigniew Hejnar, Janusz Angerer; Wieczny odpoczynek…

17. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony