OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTYOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga, która przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz zamysł i czyn wszechmocy Boga Trójjedynego.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) w dni powszednie w łączności z mszami św. o g. 9.00 i 18.00, w niedzielę z sumą parafialną o g. 10.30.

3. Od jutra do środy młodzież LO nr 2 i PCE przeżywać będzie rekolekcje. Prosimy o modlitwę

4. Spotkanie dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania we wtorek o g. 18.00 z rąk Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny, jutro o g. 19.00 w kościele; to czas nowenny do Ducha Świętego -- parafian prosimy o gorącą modlitwę w ich intencji.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (święto nakazane). W tym dniu msze św. odprawimy o g. 7.30 (Godzinki o g. 7.00), o 9.00, 10.30 – suma parafialna, po której ok. g. 11.15 wspólnie z par. św. Jakuba, Procesja Eucharystyczna do 4. ołtarzy (zakończenie w sanktuarium); ostatnia msza w naszym kościele o g. 18.00. W procesji biorą udział feretrony, chorągwie, służby liturgiczne obu parafii; bardzo serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, szczególnie pierwszokomunijne – próba w poniedziałek i środę o g. 16.30 w naszym kościele. Po Bożym Ciele, do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie, procesja eucharystyczna wokół kościoła w łączności z mszą św. o g. 18.00. Błogosławienie wianków w czwartek na zakończenie oktawy. W Boże Ciało Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony w kaplicy adoracji po procesji, a przeniesiony do kościoła o g. 17.00.

7. Za tydzień, w niedzielę na mszy św. o g. 12.00 ks. Mariusz Stalka (nasz były wikariusz) obchodzić będzie 25. lecie kapłaństwa: kościół parafialny w Nowej Wsi Lęborskiej.

8. Zapraszamy wszystkie chętne osoby na diecezjalne spotkanie młodych „Przystań, warsztaty dla duszy”, które odbędzie się w Pelplinie w sobotę (17.06). Wyjazd z Lęborka o g. 9.00, powrót ok. 22.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u księży lub w zakrystii i biurze.

12. Pod chórem „Gość Niedzielny” i „W Rodzinie”.

13. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Jan Socha, Jadwiga Pizuńska. Wieczny odpoczynek…

14. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu świątecznego.

Przejdź do góry strony