OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś w piątą niedzielę w ciągu w roku kościelnego Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań a.

2. W środę w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do MB Nieustającej pomocy; po wieczornej mszy spotkanie Domowników Boga.

3. W piątek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9.00 i 18.00 – ze względu na pandemię nie będzie wspólnego sakramentu namaszczenia chorych; udzielimy zaś błogosławieństwa lourdzkiego.

4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzi jutro ks. Wiesław.

5. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w parafii kierujemy do parafian serdeczne podziękowanie za dar „kolędy” czyli za dar wspólnej modlitwy spraszającej błogosławieństwo, powierzając w niej Bogu sprawy osobiste, rodzinne, parafialne, kościelne i świata Dziękujemy za dar spotkania, rozmowy, dzielenia się radościami i troskami; takie doświadczenie duszpasterskie zawsze umacnia nasze kapłańskie serca. Podziękowanie kierujemy także do osób, które skorzystały z formy modlitwy kolędowej w kościele. Bóg zapłać także za wszelkie ofiary kolędowe, a czasem i dodatkowe na potrzeby parafii.

6. Planujemy w naszej parafii założyć scholę dla dzieci (obojga płci). W związku z tym zapraszamy wszystkie chętne dzieci na wyjazd integracyjny do kina i na lodowisko do Gdańska. Zapraszamy także dzieci przygotowujące się do I Komunii św., ministrantów i kandydatów do ministrantury oraz rodziców, którzy chcą pomóc w opiece nad dziećmi. Wyjazd odbędzie się we wtorek, 15 lutego około godziny 9-10. Koszt zależny jest od ilości chętnych. Dokładne informacje podamy wkrótce, ale już dziś zachęcamy do zapisów na ten wyjazd w ramach ferii szkolnych. Zapisy w biurze parafialnym, zakrystii lub u kapłanów.

7. „Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Okażmy serce i włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy; pod chórem ulotki.

8. Członkowie wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej z naszej parafii w ramach swojej formacji będą ewangelizować na ulicach naszego miasta. Prosimy o życzliwość i podjęcie dialogu. Można ich także zaprosić na rozmowę do swego domu: zgłoszenia w biurze parafialnym lub w zakrystii.

9. Pod chórem prasa katolicka: nowe numery: „Pielgrzyma”, Gościa Niedzielnego” oraz książka „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych” – polecamy (5 zł).

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM TAKŻE:

  • 10.02 w czwartek – św. Scholastyka, dziewica, założycielka benedyktynek.

10. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Brunon Hinc, Jadwiga Walendzik. Wieczny… .

11. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony