OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WELKANOCNA

1. W piątą niedzielę wielkanocną przypomnijmy prawdę, że Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my latoroślami. Warto tę prawdę potwierdzać swoim życiem, pamiętając, że celebracja mszy św. pozwala nam wzrastać w miłości.

2. Jutro, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę po sumie.

4. Chorych z posługą sakramentalną ks. Wiesław odwiedzi we wtorek (rozpocznie o g. 11.00), ks. Robert w czwartek.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania II grupa (szkoła średnia) w środę o g. 19.00 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Kandydatów prosimy o przyniesienie indeksów i zaświadczeń o uczestnictwie w lekcjach religii.

6. Domownicy Boga rozpoczynają swoje spotkanie w środę mszą św. o g. 18.00.

7. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po mszy św. o g. 18.00 do Domu Fatimskiego.

8. W sobotę, 13 maja, rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich w każdy 13. dzień miesiąca do października włącznie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie rozpoczyna msza św. o g. 19.30 ofiarowaną za grzechy świata, po której wzrusza procesja różańcowa. Zapraszamy serdecznie – o przygotowanie rozważań tajemnic radosnych prosimy Żywy Różaniec

9. Zapraszamy na kolejny wyjazd szlakiem Sanktuariów Maryjnych naszej diecezji – tym razem sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. Wyjazd za tydzień, w niedzielę 14.05 o g. 13:15 sprzed kościoła. W programie nabożeństwo majowe w sanktuarium oraz Kalwaria (nie będzie mszy św.); koszt: 40 zł.; zapisy u ks. Wiesława, ks. Roberta, w zakrystii i biurze parafialnym.

10. Spotkanie Młodych Lednica: wyjazd z Lęborka autokarem o g. 5:00 w sobotę 3 czerwca. Koszt 100 zł (w tym wpisowe i przejazd); zapisy u ks. Wiesława, ks. Roberta, w zakrystii i biurze.

11. Przypominamy o prośbie rodziny ukraińskiej (katolicy), która pragnie wynająć mieszkanie (opłaca je samorząd) – szczegóły na naszej stronie w Aktualnościach i na tablicy ogłoszeń.

12. Pod chórem „W Rodzinie”, „Gość Niedzielny”… tym razem za tydzień.

13. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony