OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. Wspólnota Neokatechumenalna do piątku włącznie o g. 5.45 modli się w kościele Jutrznią, Godziną czytań z modlitwą serca; zapraszamy do udziału. Osoby, które brały udział w katechezach zapraszamy na spotkanie w środę o g. 19.00 w Domu Fatimskim.

4. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: msze św. z nabożeństwem do Najśw. Dzieciątka Jezus.

5. Bilety na jutrzejszy wyjazd do teatru rozeszły się w bardzo szybkim tempie, toteż będziemy starali się częściej organizować tego typu wyjazdy.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek o g.16:30 w kościele.

7. Spotkanie Domowników Boga w środę: msza św. g. 18.00, po której spotkanie formacyjne.

8. Spotkanie Grupy Modlitewnej o. Pio w środę: początek mszą św. o g. 18.00 (wyjątkowo).

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: I grupa (VIII kl. SP) w środę o g. 19.15 w kościele.

10. Spotkanie wspólnoty „Genezaret” w czwartek po mszy św. wieczornej w Domu Fatimskim.

11. W tym tygodniu I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w łączności z mszą św. o godz. 9.00

12. Chorych z posługą sakramentalną ks. Krzysztof odwiedzi w sobotę.

13. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień; na każdej mszy św. obrzęd poświecenia palm. Sumę parafialną o g. 10.30 rozpocznie błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

14. Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Włoch w terminie od 27.06 do 5.07. Chętnych prosimy o jak najszybsze kontaktowanie się z ks. Wiesławem. Nr tel. można uzyskać w zakrystii lub biurze parafialnym.

15. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Kościerzynie w Niedzielę Palmową dnia 2.04. Wspólny wyjazd dla młodzieży z Lęborka ok. g. 11.00, koszt 40 zł. Zapisy w biurze par. i w zakrystii.

16. Poszukujemy osób, które pomogą w prowadzeniu naszej dziecięcej scholi parafialnej. Wystarczą chęci, nic więcej; prosimy o kontakt z ks. Wiesławem lub ks. Robertem.

17. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w Wielki Wtorek przed i po południu oraz w formie „Nocy konfesjonałów” od 19.30 do 23.00.

18. W nadchodzącą niedzielę, 2 kwietnia, o g. 19.30 różaniec wszystkich parafii lęborskich w 18. Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II przy Jego pomniku przy rondzie.

19. Pod chórem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”; „W Rodzinie”; publikacje: „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana” i „Wszystko o św. Józefie” – 5,- zł.

20. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony