OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. W związku z aktualną sytuacją stanu pandemii, przypominamy, by w planowaniu niedzielnego uczestnictwa we mszy św. respektować fakt istniejących obostrzeń. Obiektywna zaś niemożność wejścia do kościoła nie skutkuje grzechem ciężkim. Zwracamy jednak uwagę, że na mszy św. o g. 7.00, 13.30 i 20.00 jest znacznie mniej wiernych. Ponadto przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej usta i nos.

3. Jutro 22. dzień miesiąca; na mszy o g. 18.00 nabożeństwo do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień; na każdej mszy św. obrzęd poświecenia palm, bez pokropienia; na sumie nie będzie procesji.

5. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00; Gorzkie Żale w niedzielę – UWAGA – o g. 17.00 (bezpieczniejsza i sprawniejsza wymiana wiernych).

6. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – zachęcamy, by w tym dniu szczególnie dziękować za dar życia oraz otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców; na mszy św. o g. 18.00 zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (podejmujący adopcję przynoszą świece); ponadto po mszy o g. 9.00 Niewolnicy Maryi odnowią akt oddania się Maryi w niewolę.

7. Dzisiaj o g. 15.00 msza św. w rycie trydenckim.

8. Do skarbony drewnianej przy balaskach po prawej stronie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. W miniony piątek, 19.03, Kościół obchodził piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia Papież Franciszek zainaugurował Rok Rodziny Amoris Laetitia, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.

10. Parafia Rozłazino organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową z Rozłazina do Sianowa – w piątek, 26.03 i rozpocznie się msza św. o g. 20.00 (do wyboru dwie trasy; szczegóły i zapisy na ulotce pod chórem i stronie edk.org.pl. Na tej stornie są także inne propozycje, np. z Sierakowic.

11. Na stoliku pod chórem można wziąć pamiątkę dzisiejszego aktu zawierzenia – po jednym dla rodziny (można złożyć z ofiarą); ponadto pod chórem publikacja „Wszystko o św. Józefie” w cenie 10 zł oraz nasz diecezjalny „Modlitewnik do św. Józefa” w cenie 7 zł; jest kolejny „Pielgrzym”.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Helena Parulska, Urszula Klein, Edward Pioch. Wieczny odpoczynek…

13. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy teraz Aktu Zawierzenia Rodzin w Diecezji Pelplińskiej Opiece św. Józefa.

Przejdź do góry strony