OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda msza św. niesie ze sobą uwielbienie Bogu a człowiekowi uświęcenie. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. Spotkanie grupy o. Pio jutro, w poniedziałek, o g. 19.00 msza św. w kościele.

3. W środę w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do MB Nieustającej pomocy; po wieczornej mszy spotkanie Domowników Boga.

4. Wyjazd integracyjny dzieci i opiekunów do kina i na lodowisko do Gdańska we wtorek o g. 9.30 sprzed kościoła – koszt 70,- zł od osoby. Zapraszamy także dzieci przygotowujące się do I Komunii św., ministrantów i kandydatów do ministrantury oraz rodziców, którzy chcą pomóc w opiece nad dziećmi. To w związku m.in. z planami założenia scholi dziecięcej. Zapisy w biurze, zakrystii lub bezpośrednio u kapłanów.

5. Członkowie wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej z naszej parafii w ramach swojej formacji będą ewangelizować na ulicach naszego miasta. Prosimy o życzliwość i podjęcie dialogu. Można ich także zaprosić na rozmowę do swego domu: zgłoszenia w biurze parafialnym lub w zakrystii.

6. Przypominamy o naszej parafialnej pielgrzymce do Fatimy w dniach 2-8.10.2022 (7 dni): m.in. Lizbona, Fatima, Santiago de Compostela (pełny opis oferty na stronie internetowej w aktualnościach); koszt w zależności od ilości chętnych – średnia ok. 3.600 zł i 140 Euro. Zapisy w zakrystii i biurze z numerem telefonu.

7. Dzisiaj o g. 15.00 w CKCh w Mostach odbędzie się panel dyskusyjny – prelegenci: Gabriel Janowski (Bezpieczeństwo żywnościowe w Polsce), Romuald Starosielski (Cywilizacyjne posłannictwo Polski), Andrzej Wronka (Obrona wiary katolickiej: kiedyś, dziś, jutro).

8. Za tydzień dodatkowa kolekta na remonty naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

9. Pod chórem „Gość Niedzielny” oraz książka „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych” – polecamy (5 zł).

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM TAKŻE:

  • 14.02 w poniedziałek – święci Cyryl i Metody w randze święta – patronowie Europy.

10. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Janina Siejka. Wieczny… .

11. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania..

Przejdź do góry strony