OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WELKANOCNA

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Zachęcajmy się więc wzajemnie ku autentycznego życia wiarą na co dzień.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę po sumie.

3. W poniedziałek przypada 23. rocznica śmierci śp. ks. Jarosława Piekarskiego, pierwszego dyrektora naszych szkół katolickich. O g. 18.00 msza św. o wieczne zbawienie dla Niego.

4. Spotkanie dzieci komunijnych grupy 3. przełożone z wtorku g. 16.00 na poniedziałek g. 18.45.

5. Od jutra Dni Krzyżowe, trzydniowa modlitwa o urodzaje: w poniedziałek i wtorek dołączymy je do nabożeństw majowych; natomiast na zakończenie, mszę św. o g. 18.00 w środę, rozpoczniemy procesją błagalną z litanią do Wszystkich Świętych wokół kościoła, a przy krzyżu modlitwa o urodzaje z błogosławieństwem pól. Po mszy św. spotkanie Domowników Boga.

6. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po mszy św. o g. 18.00 do Domu Fatimskiego. Ponadto, zaprasza na Nowennę do Ducha Świętego od piątku 19.05 do 27. do Kaplicy Wieczystej Adoracji na g. 17.15.

7. Serdecznie zapraszamy wdowy i wdowców na Wielkanocne Spotkanie: msza św. w piątek (19 maja) o g. 18.00 w naszym kościele z nabożeństwem majowym (plakat w gablocie).

8. Uroczysta I Komunia św. to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka, jego rodziny i parafii. Wszyscy pragniemy by miała ona jak najuroczystszy charakter; . Stąd w tym roku, jak w ubiegłym, w naszej parafii I Komunia odbędzie się w nadchodzący weekend w czterech grupach: w sobotę na mszy św. o g. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę na mszy św. o g. 9.00 i 11.00 zwłaszcza dla uczestników uroczystości komunijnej; nie będzie więc mszy św. o g. 10:30 i 12:00. Prosimy o zrozumienie zmian oraz o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin o błogosławione owoce tego wydarzenia w ich życiu.

9. W nadchodzącą sobotę 20. maja w Lęborku „Noc Muzeów”: w godzinach od 18.00 do 22.00 wiele atrakcji m.in. w Wieży Ciśnień, Muzeum Lęborka, Urzędzie Miejskim, Miejskiej Bibliotece, Basztach Lęborka i Wieżach kościołów: św. Jakuba i naszej, ale UWAGA z powodu mszy św. wieże kościelne czynne od g. 19.00; szczegóły wydarzeń na plakatach.

10. Organizujemy kolejny wyjazd do Sanktuarium we Wielu: niedziela 21 maja o godz. 13.30; program: majowe w sanktuarium i Kalwaria Wielewska (nie będzie mszy św.). Koszt 40,- zł; zapisy jak poprzednio.

11. Już dzisiaj zapraszamy na randki małżeństwie: spotkanie dla par pragnących pogłębić swoje więzi. środa, 24 maja, o g. 19.00 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego, opieka dla dzieci zapewniona).

12. Wczoraj pod kierownictwem ks. Tomasza Syldatk wyruszyła Pielgrzymka rowerowa z Fatimy do Santiago de Compostela (24 osoby); powierzyliśmy im nasze parafialne intencje; ogarniajmy ich także naszą modlitwą.

13. Organizujemy wyjazd na spotkanie Młodych na Pola Lednickie, który odbędzie się 3 czerwca; wyruszamy o g. 5.00; powrót w godzinach nocnych; koszt 100 zł. Zapisy u księży Wiesław i Roberta, w zakrystii i biurze.

14. Pod chórem „Gość Niedzielny” (okładka Kościół marzeń): Uwaga: obecnie w cenie 10,- zł za egz., ale jest też nr zaległy – dziś gratis…; ponadto „Pielgrzym”.

15. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Jerzy Kolanek. Wieczny…

16. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony