OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, „abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu” – to słowa z modlitwy przewodniej na dzisiejszy dzień, z tzw. kolekty. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. Mając na uwadze powagę sytuacji w naszej części Europy, zachęcamy do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

3. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności, szczególnie modlitewnej, z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem.

4. 22. dzień miesiąca poświęcamy także św. Ricie – stąd w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 nowenna do świętej patronki spraw trudnych i beznadziejnych; obrzęd poświęcenia róż na mszy św. wieczornej.

5. W środę w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do MB Nieustającej pomocy; po wieczornej mszy spotkanie Domowników Boga.

6. Członkowie wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej z naszej parafii w ramach swojej formacji będą ewangelizować na ulicach naszego miasta. Prosimy o życzliwość i podjęcie dialogu. Można ich także zaprosić na rozmowę do swego domu: zgłoszenia w biurze parafialnym lub w zakrystii.

7. Pod chórem „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM TAKŻE:

  • 23.02 (środa) – św. Polikarp, uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

8. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Marianna Kowalkowska, Henryk Cymann. Wieczny… .

9. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania..

Przejdź do góry strony