OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zachęcamy do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca; w łączności z mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”; od 2011 roku w randze święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność naszej ojczyzny.

4. W dni, które poprzedzają rozpoczynający się Wielki Post, a więc od dzisiaj do wtorku, zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu wynagradzającej za grzechy popełnione w karnawale – całego rodzaju ludzkiego ale i nasze osobiste. Dzisiaj Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kościele po mszy św. o g. 13.30 do wieczornej; juto i we wtorek w ciągu dnia wystawienie w naszej Kaplicy Adoracji po mszy o g. 9.00; o g. 17.00 możliwość adoracji w kościele do mszy wieczornej o g. 18.00. Zapraszamy do intensywniejszej obecności.

5. Dnia 2 marca, Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 12.00, 17.00 (z udziałem dzieci) i 18.00. W tym dniu wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia jednego posiłku do syta, a pozostałe dla podtrzymania sił. Kolekta w tym dniu jako jałmużna postna.

6. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

7. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu, a poprowadzi je ks. Marcin Kunda, kapłan Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji.

8. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30 (prowadzi Wspólnota „Genezaret”);

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św. poprzedzona Drogą Krzyżową (zapraszamy dzieci);

I Sobota miesiąca: msza i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00.

9. Chorych z posługą sakramentalna ks. Robert odwiedzi w czwartek, ks. Daniel w piątek, a ks. Wiesław w następny poniedziałek, 7 marca.

10. W pierwszy piątek Wielkiego Postu – 4 marca – Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

11. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na pierwszą próbę naszej parafialnej scholi. Spotkanie odbędzie się w najbliższa sobotę o godzinie 15:30 w domu fatimskim.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 4.03 (piątek) – św. Kazimierz Królewicz, w randze liturgicznego święta.

12. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Tadeusz Brejt, Kazimierz Groncki, Zbigniew Walkowski. Wieczny… .

13. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania..

Przejdź do góry strony