OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce

2. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; od Uroczystości Wniebowstąpienia Kościół, wzorem Apostołów i uczniów, wznosi modlitwy o dar wylania Ducha Świętego. Duch wołania zawarty jest przede wszystkim w liturgii mszy św. i liturgii godzin (tzw. brewiarz). W naszej parafii podejmiemy także dodatkową modlitwę wołania (dawna Nowenna do Ducha Świętego) od jutra do piątku włącznie o g. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem tu w kościele – poprowadzi te modlitwy wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Genezaret”. Zapraszamy serdecznie jak najliczniej. Natomiast w sobotę – w Wigilię Zesłania – zapraszamy na nabożeństwo oczekiwania o g. 20.00 (w nim m.in. odnowienie sakramentu bierzmowania, namaszczenie olejem radości.

3. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: w łączności z mszami świętymi odprawione zostanie Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00; przed mszą przedpołudniowa o 8.30 modlimy się na różańcu.

5. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio.

7. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 – na tę zapraszamy Domowników Boga; po mszy św. modlitwa formacyjna.

8. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację

9. Pod chórem można zaopatrzyć się w proste przyłbice ochronne zastępujące maseczki; nie są najwyższej jakości, ale są darmowe, a ofiarodawcami jest Katolickie Stowarzyszenie „Dzieło Kolpinga”; proszę zgłaszać, jeśli będzie większe zapotrzebowanie. Rycerzom Kolumba składam podziękowanie za wysiłek składania.

10. Zasady sprawowania nabożeństw i sakramentów w naszym kościele w dni powszednie i niedziele jak dotychczas, z możliwością obecności w kościele większej liczby wiernych. Zwracamy uwagę, że odprawiamy dodatkowe msze św.: po południu o g. 16.30 oraz wieczorem o g. 19.30. W związku ze stanem epidemii Ksiądz Biskup Diecezjalny odwołał zaplanowane do wakacji wizytacje kanoniczne w parafiach i włączone w nie celebracje sakramentu bierzmowania – u nas miał być to dzień 8.06; stąd zostaje on przesunięty na czas jesienny, a o nowym terminie poinformujemy, jak tylko zostanie przez księdza biskupa przygotowany nowy terminarz jego posługi w naszej diecezji.

11. Wczoraj w katedrze Pelplińskiej Ksiądz Biskup Diecezjalny Wyświęcił na kapłanów 9 diakonów. Ogarniajmy modlitwą naszych noeprezbiterów, choćby dlatego, że potencjalnie mogą posługiwać w naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 V – św. Filip Nereusza (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności następujących zmarłych: Janina Literska, Jolanta Duch; Wieczny odpoczynek…

13. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony