OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Uroczysta I Komunia św. w naszej parafii – wczoraj dwie grupy i dzisiaj dwie grupy – razem 31 dziewcząt i 35 chłopców (66 osób). Od jutra dzieci komunijne przeżywają Biały Tydzień – msza św. dla nich o g. 17.00. Dziękujemy za dary dla parafii: dwie stuły kapłańskie białe oraz ozdobne ampułki (naczynia na wino i wodę do mszy św.).

3. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą o g. 9.00 i 18.00; po wieczornej spotkanie Wspólnoty Domowników Boga.

4. W czwartek o g. 19.00 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego) Krąg Biblijny – studium Biblii (przynosimy swoje Pismo święte).

5. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. godz. 9.00 i 18.00..

6. W sobotę 22 dzień miesiąca; w łączności z nabożeństwem majowym nowenna do św. Rity oraz obrzęd pobłogosławienia róż.

7. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; zapraszamy do Nowenny o dar wylania mocy Ducha – Kościół zanosi tę modlitwę przede wszystkim w liturgii mszy św. i liturgii godzin (tzw. brewiarzu). U nas dołączamy modlitwę nowennową do nabożeństwa majowego, a Wspólnota „Genezaret” modli się o g. 17.00 w Kaplicy Adoracji. W sobotę, w Wigilię Zesłania, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Zesłania Ducha Świętego o g. 19.00 w kościele.

8. Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski” – Biskup Diecezjalny zaprasza na spotkanie 22 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie o g. 14.00 (najpierw konferencja bpa Arkadiusza, potem praca w grupach i o 17.00 msza św. pod Jego przewodnictwem); całość transmitowana przez internet na stronie nacalyswiat.pl oraz przez Radio Głos.

9. Dzisiaj o g. 15.00 msza św. w tzw. rycie trydenckim.

10. Pod chórem „Pielgrzym”.

11. Już dzisiaj informujemy, że w okresie wakacji, w lipcu i sierpniu, nie będzie mszy św. o g. 13.30; zostanie ona odprawiona jako dodatkowa dla udzielenia chrztu św. w III niedzielę tych miesięcy (18.07 i 15.08).

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Janina Chlebińska, Czesława Kulczycka, Grażyna Dąbrowska. Wieczny odpoczynek…

13. Po błogosławieństwie, w majowe dni szczególnie oddane Maryi, naszą gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie wyraźmy słowami Litanii Loretańskiej.

Przejdź do góry strony