OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Zapraszamy do oddania czci i podziękowania Jezusowi Eucharystycznemu poprzez udział w procesji, którą odprawiamy w łączności z wieczorną mszą św. o 18.00 do piątku włącznie.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała: budującym ołtarze – Wspólnoty: Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym i Neokatechumenatu, porządkowym, niosącym baldachim, a szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich rodzicom i opiekunkom; p. organiście i naszemu chórowi; także ogrodnictwu p. Mieczysława Gniedziejko i firmie p. Janusza Chroł za użyczenie transportu.

3. Dzisiaj, o g. 13.30 ks. kan. Henryk Krenczkowski sprawuje mszę św. dziękczynną w związku z 50. rocznicą święceń kapłańskich – Złotemu Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiego błogosławieństwa, a jednym z darów, które parafia pragnie ofiarować jubilatowi jest dzisiejsza niedzielna kolekta; pod chórem i na ołtarzach bocznych obrazki jubileuszowe.

4. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Idea tego dnia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. Spotkanie dla młodzieży jesiennego bierzmowania we wtorek, 8.06., g. 19.00, w kościele.

6. W czwartek o 19.00 w Domu Fatimskim Krąg Biblijny – okazja do formacji biblijnej.

7. W piątek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. O 17.00 przeniesienie Najświętszy Sakrament do kościoła i tu zapraszamy do adoracji w intencji kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ponadto w tym dniu, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, Pasterze Kościoła, dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w setną rocznicę tego wydarzenia. Dlatego po każdej mszy, przed Najświętszym Sakramentem, wraz z Litanią, odnowimy ten akt poświęcenia.

8. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę z sumą parafialną o g. 10.30.

9. Msza św. w tzw. rycie trydenckim: sobota 12.06 g. 19.00 i niedziela 20.06. g. 15.00.

10. Planujemy, aby raz w miesiącu była odprawiana w naszej parafii tzw. msza św. zbiorowa – najbliższa celebracja w sobotę 12.06 o g. 18.00.

11. W niedziele 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie: msza św. w ramach porządku niedzielnego o g. 20.00, po której procesja Fatimska z modlitwą różańcową ulicami naszej parafii (o przygotowanie rozważań tajemnic chwalebnych prosimy Wspólnotę o. Pio).

12. Pod chórem kolejny egzemplarz naszej parafialnej gazetki „Korona” – temat przewodni: Eucharystia i kapłaństwo (świadectwo ks. Roberta i fakty z życia Jubilata ks. Henryka); zapraszamy, dostarczyć parafianom, którzy z racji na wiek czy stan zdrowia nie mogą przychodzić do kościoła. Ponadto darmowa publikacja: „Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata”.

13. W tym tygodniu patronuje nam we wtorek św. Jadwiga Królowa, a w sobotę Najświętsza Maryja Panna we wspomnieniu Jej Niepokalanego Serca.

14. Życzymy błogosławionego i radosnego niedzielnego świętowania.

Przejdź do góry strony