OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Zapraszamy do udziału w procesji, którą odprawiamy w łączności z wieczorną msza św. o 18.00 do piątku włącznie; poświęcenie wianków w czwartek.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała: budującym ołtarze, p. Sebastianowi z osobami prowadzącymi śpiew, dziewczynkom sypiącym kwiatki ponadto ogrodnictwu p. Mieczysława Gniedziejko za wystrój kwiatowy i firmie p. Janusza Chroł za użyczenie transportu. Wyjątkowo serdeczne podziękowanie kierujemy do naszej scholi, która śpiewem uświetniła sumę parafialną przed procesją.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę po sumie.

4. We wtorek 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie: msza św. o g. 19.30 wynagradzająca za grzechy rodzaju ludzkiego, po której procesja różańcowa – o przygotowanie rozważań tajemnic bolesnych różańca prosimy wspólnotę o. Pio.

5. Spotkanie Domowników Boga: msza św. o g. 18.00 w środę i zajęcia w Domu Fatimskim.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, I rok (VIII kl.) oraz ich rodziców w środę o g. 19.00 w kościele.

7. Spotkanie wspólnoty „Genezaret” w czwartek po wieczornej mszy św. w Domu Fatimskim.

8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. O 17.00 przeniesienie Najświętszy Sakrament do kościoła i tu zapraszamy do adoracji w intencji kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W parafii pw. NSPJ w Lęborku – odpust.

9. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na świętowanie jubileuszu 50. lecia święceń kapłańskich ks. prałata Alfonsa Formeli – naszego seniora, tak gorliwie nam posługującego. Msza jubileuszowa w naszym kościele o g. 15.00 po południu; jedną z form daru naszej parafii dla jubilata niech będzie kolekta w czasie tej mszy św.

10. Zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych „Przystań, warsztaty dla duszy”, które odbędzie się w Pelplinie w sobotę (17.06). Wyjazd z Lęborka o g. 9.00, powrót ok. 22.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u księży lub w zakrystii i biurze

11. Za tydzień Uroczystość odpustowa św. Brata Alberta w Mostach: suma o g. 11.30; od 13.00 do 18.00 „XVI Biesiadą w rytmie muzyki do tańca i różańca” – szczegóły na plakacie.

12. „Oddaj krew z OSP w Leśnicach – okazja, by wesprzeć chorych bezcennym darem krwi: niedziela 18.06, remiza OSP od 8.00 do 13.00; ponadto inne atrakcje (szczegóły na plakacie).

13. Pod chórem: „Gość Niedzielny” oraz „Pielgrzym”

14. W tym tygodniu patronują nam: 13.06 (wtorek) – św. Antoni z Padwy; 14.06 (środa) – bł. Michał Kozal, bp, 17.06 (sobota) – wspomnienie Niepokalanego Serca NM Panny.

15. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Genowefa Pawełek, Krzysztof Golian. Wieczny…

16. Życzymy błogosławionego czasu świątecznego.

Przejdź do góry strony