OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy włączyli się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała odprawianej po każdej mszy św.; szczególnie panom niosącym krzyż i baldachim i dziewczynkom sypiącym kwiatki w procesji po sumie.

3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Do uroczystości włącznie – procesja eucharystyczna w łączności z wieczorną msza św. o g. 18.00. W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odpust.

4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – stosowne nabożeństwo z mszą św. o g. 9.00; to także Dzień Uchodźcy.

5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00;w niedzielę w łączności z sumą parafialną

6. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 – na tę zapraszamy Domowników Boga; po mszy św. modlitwa formacyjna.

7. W przyszłą niedzielę 21.06. nasza parafia przeżywać będzie Rocznicę Konsekracji Własnego Kościoła (21 czerwca 1986), stąd inny będzie formularz i czytania w czasie liturgii. Zapraszamy do dziękczynienia za dar świątyni, za ogrom łaski Bożej, która rozlewa się w niej podczas celebracji eucharystycznych, sprawowania sakramentów i modlitwy. Obecnie prosimy o szczególniejszą modlitwę w intencji zrealizowania remontu wieży kościoła i wyposażenia go zgodnie z obowiązującymi przepisami w system przeciwpożarowy, a dla bezpieczeństwa w monitoring.

8. W przyszłą niedzielę będziemy także gościć w naszej parafii ks. Wojciecha Kozłowicza posługującego w przeszłości na misjach w Zambii. Podczas każdej mszy św. przypomni nam prawdę o misyjności całego Kościoła. Po mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na misje w Zambii; zbiórkę na Świątynię Opatrzności w Warszawie przesuwamy na pierwszą niedzielę lipca.

9. W czerwcu podtrzymujemy możliwość wyspowiadania się od g. 17.30 do 18.00, kiedy zostaje przeniesiony Najświętszy Sakrament z Kaplicy Adoracji do kościoła; powracamy do wystawienia Najświętszego Sakramentu w niedzielę – od g. 16.00 do mszy św. wieczornej o g. 18.00.

10. Msza św. w rycie tzw. trydenckim w poniedziałek 22.06 o g. 19.00 i w niedzielę 28.06 o g. 15.00.

11. Przypominamy, że w miesiącach letnich – czerwiec, lipiec, sierpień – biuro parafialne jest czynne w godzinach: 9.30 – 11.30 oraz 16.00 – 17.30 trzy dni w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek; zgłoszenie pogrzebu 603-260-971.

12. Można nabyć kolejny numer „Pielgrzyma”

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

13. Pomódlmy się za parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności; są to śp.: Czesława Piechowska, Maria Miśkiewicz, Stefania Machura; Wieczny odpoczynek…

14. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony