OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna jest dla dziecka Bożego zawsze źródłem i centrum jego życia duchowego. Niech jej nie zabraknie w czasie wakacji i urlopów.

2. W ramach formacji w Radach Rycerzy Kolumba na całym świecie, będzie obecna w naszej parafii kopia Ikony św. Józefa z Oratorium św. Józefa w Montrealu. Od jutra zostanie ona umieszczona w kaplicy adoracji, gdzie codziennie od 11.00 przez godzinę modlić się będą Rycerze Kolumba (zapraszamy na tę modlitwę szczególnie mężczyzn). W piątek wieczorem o 18.00 msza święta wotywna o św. Józefie i przekazanie ikony do kolejnej parafii.

3. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca, w łączności z mszami św. nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

4. We wtorek, 27.06, wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, stąd w tym dniu, a nie w środę, odprawimy nowennę.

5. W czwartek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła; kolekta na Stolice Apostolską.

7. Chorych z posługa sakramentalna ks. Robert odwiedzi w czwartek, a ks. Krzysztof sobotę.

8. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.

9. We wtorek ks. Wiesław z parafianami rozpoczyna pielgrzymkę do Rzymu; polecajmy ich w naszych modlitwach z prośbą o błogosławione owoce tego dzieła.

10. Serdeczne zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa lęborska wyrusza 28 lipca z naszego kościoła (zwracamy uwagę, że w pielgrzymkę można się włączyć przechodząc niektóre jej etapy). Wszelkie potrzebne informacje oraz zapisy u ks. Wiesława.

11. Wystrój kwiatowy zawdzięczamy nowożeńcom pp. Magdalenie i Patrykowi.

12. Przypominamy, że w niedziele i uroczystości w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o g. 13.30; zostanie ona odprawiona jako dodatkowa dla udzielenia chrztu św. w dniu 23 lipca i 13 sierpnia.

13. Pragniemy podziękować członkom Rady Rycerzy Kolumba naszej parafii, którzy angażują się w rewitalizację naszego ogrodu; mężczyźni, którzy chcieliby nas wesprzeć w tej pracy niech zostawią informacji w zakrystii, biurze lub u ks. proboszcza.

14. Wejście na naszą wieżę po zgłoszeniu w biurze lub u ks. proboszcza.

15. W gablocie plakat informujący o koncertach w ramach XXV. Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie.

16. W ramach wspomnianego wyżej Festiwalu koncert towarzyszący (organy i obój) w kościele w Mostach: w sobotę 1 lipca o g. 18.45 (w gablocie plakat).

17. Pod chórem „Gość Niedzielny” i „Pielgrzym”.

18. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Eugenia Walkowska. Wieczny…

19. Życzmy błogosławionego czasu świątecznego i wypoczynkowego.

Przejdź do góry strony