OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii głoszącego kazania o. Zbigniewa Ptaka, paulina, który jest dyrektorem wydawnictwa paulińskiego i ewangelizatorem eucharystii; ojciec Zbigniew przygotował także literaturę o mszy świętej (do nabycia przed kościołem).

3. Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. trydenckim), dzisiaj o g. 15.00.

4. Jutro w naszej parafii uroczystość liturgiczna – Rocznica Konsekracji Własnego Kościoła (21.06.1986), stąd inny będzie formularz i czytania w czasie mszy św. Zapraszamy do dziękczynienia za dar świątyni, za ogrom łaski Bożej, która rozlewa się w niej podczas celebracji eucharystycznych, sprawowania sakramentów i modlitwy.

5. Jutro, w poniedziałek, o g. 19.00 spotkanie wspólnoty modlitewnej o. Pio.

6. We wtorek 22. dzień miesiąca – w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 nowenna do św. Rity; obrzęd poświęcenia róż na mszy św. wieczornej.

7. W czwartek, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi.

8. Prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w nadchodzącą sobotę bezpośrednio po mszy św., a więc około g. 18.50.

9. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę z sumą parafialną o g. 10.30.

10. Pielgrzymka parafialna autokarowa na Litwę przez Podlasie w dniach 12–17.10.2021, koszt 1690 + 45 Euro; szczegóły podane są na naszej stronie internetowej; zapisy z przedpłatą 300,- zł w zakrystii i biurze (na wyjazd wymagane zaświadczenie o szczepieniu).

11. W tym tygodniu kończy się rok szkolny – ponownie wyjątkowy i trudny. Już dzisiaj wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu życzymy przede wszystkim bezpiecznego i zdrowego wypoczynku.. Przypominamy, że w niedziele i uroczystości przypadające w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o g. 13.30; msze z chrztem o g. 13.30 dnia 18.07 i 15.08.

12. Na świątynię Opatrzności w Warszawie zebraliśmy kwotę 1630,-; Bóg zapłać.

13. 23. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę – Grupa Lęborska – w dniach 5-13.08; można się jeszcze zapisać; szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

14. „Wczasy z Panem Bogiem” w dniach od 1.08 (od kolacji w niedzielę) do 6.08 (piątek do obiadu): dla zaangażowanych we wspólnoty parafialne i nie tylko – dla dorosłych i młodzieży, którzy pragną pogłębić doświadczenie wiary i relacji z Bogiem (między obiadem a kolacją możliwość wypoczynku nad morzem – ośrodek w Białogórze (dom letni, a więc nocleg w salach wieloosobowych) – dorośli 475,- młodzież 400,-; zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do końca czerwca.

15. Na stronie internetowej naszej parafii (www.korona.lebork.pl) i na plakacie umieszczono informacje o sposobie naboru do naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie, którego alumni są jednocześnie studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

16. Od dzisiaj transmitujemy droga internetową tylko sumę parafialna o g. 10.30.

17. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej nr 1; kontakt z PCPR (tel. 59 862 81 06)

18. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Andrzej Rzeczyca. Wieczny…

19. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony