OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii wspiera nas na drogach codziennych obowiązków oraz w czasie wypoczynku.

2. Dzisiaj wieczorem nabożeństwo fatimskie – ze względu na to, że przypada w niedzielę, msza św. o g. 20.00, po której procesja różańcowa wynagradzająca.

3. Dzisiaj stają przed obrazem Pani z Jasnej Góry pielgrzymi naszej diecezji; serdecznie dziękujemy im za dar pielgrzymki pieszej i rowerowej. Niech Dobry Bóg przez wstawiennictwo „Czarnej Madonny” obdarzy Ich wszelkim błogosławieństwem i spełni intencje, które nosiliście w sercu. Dziękujemy także za pielgrzymkową posługę kapłańską ks. Wiesława i ks. Roberta oraz ks. Tomasza Syldatk na szlaku rowerowym.

4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (święto nakazane), msze św. według porządku niedzielnego (bez tej o g. 13.30). W Polsce ta uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej – stąd poświęcenie na każdej mszy św. kłosów zbóż, ziół i kwiatów jako wyraz uwielbienia Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. W tę Maryjną uroczystość pamięcią sięgamy także do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku oraz modlimy się za Wojsko Polskie w dniu jego święta.

5. Wniebowzięcie, to także ostatni dzień świątecznej posługi ks. Roberta w naszej parafii; uroczyste pożegnanie odbędzie się w łączności z mszą św. o g. 12.00.

6. Biuro parafialne w tym tygodniu w poniedziałek będzie nieczynne, a w środę i piąte tylko w godzinach popołudniowych.

7. Jak informowaliśmy, dnia 17 czerwca w Baranquilla w Kolumbii, przyjął święcenia kapłańskie Paweł Wojciechowicz, należący do wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii. Dopiero teraz mógł przyjechać do Polski, stąd w przyszłą niedzielę na sumie o g. 10.30 odprawi mszą św. z błogosławieństwem prymicyjnym ogólnym, a dla chętnych indywidualne, z gestem nałożenia rąk kapłańskich; obrazek prymicyjny będzie na ołtarzach bocznych kościoła.

8. Pod chórem „Gość Niedzielny”.

9. W tym tygodniu patronuje nam: w poniedziałek (14.08) św. Maksymilian Maria Kolbe, męczennik (w parafii na cmentarzu odpust); w środę (17.08) św. Jacek, kapłan.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Maria Mazurek i Wojciech Czaja.

11. Życzymy błogosławionego czasu świętowania oraz urlopu i wakacji.

Przejdź do góry strony