OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś piętnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się m.in., by Bóg błądzącym ukazał światło prawdy, aby mogli wrócić na drogę sprawiedliwości – pragnie On tego dokonać przede wszystkim poprzez dar swojego słowa, które z wiarą przyjęte ożywia człowieka i przynosi błogosławione plon dobrego życia.

2. W sobotę 22. dzień miesiąca – w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 nowenna do św. Rity; obrzęd poświęcenia róż na mszy św. wieczornej.

3. Serdeczne zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce grupy lęborskiej na Jasną Górę, która wyrusza 28.07 z naszego kościoła. Zapisy tych, którzy udają się na całą pielgrzymkę przez stronę facebooka Pielgrzymki, która jest umieszczona także na stronach parafii (facebook`owej i zwykłej); osoby odprowadzające nie muszą się zapisywać.

4. W nadchodzący weekend w Sanktuarium św. Jakuba Odpust Jakubowy wpisany w Lęborskie Dni Jakubowe: zapraszamy szczególnie na wydarzenia religijne: czwartek g. 18.00 – nabożeństwo ekumeniczne; sobota g. 18.00 – msza św. z kaszubską liturgią słowa; niedziela g. 11.30 – uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem bpa Ryszarda Kasyny; program na stornie internetowej sanktuarium i miasta Lębork.

5. Z racji na odpust w Sanktuarium Jakubowym poświęcenie pojazdów i powierzenie kierowców opiece św. Krzysztofa dokonamy w ostatnią niedzielę lipca.

6. Do końca lipca i w sierpniu wieża będzie dostępna do zwiedzania w dni powszednie w godzinach od 13:00 do 16:00, w niedzielę od 14:30 do 16:00; w innych godzinach po zgłoszeniu w biurze lub bezpośrednio u ks. proboszcza (tel. 603 260 971).

7. 11 lipca na terenie naszej parafii (przy ul. Zawiszy Czarnego) doszło do pożaru i spalenia dużej części dachu i poddasza. System gaszenia wodą powoduje zalanie nią budynku, co niesie ze sobą kolejne poważne straty i konieczność kapitalnego remontu. Zaproponowałem mieszkańcom posesji wsparcie pieniężne ze strony parafii; stąd w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

8. Zamówione zdjęcia papierowe z I Komunii św. do odebrania w biurze parafialnym.

9. Pragniemy ostrzec przed mężczyzną, który podając się za księdza pragnie pożyczyć pieniądze, zapewniając, że musi zapłacić faktury remontowe, a kredyt bankowy na oddanie pożyczki, który już mu przyznany, zostanie zrealizowany za kilka dni.

10. Pod chórem „Gość niedzielny”.

11. W tym tygodniu patronuje nam: w sobotę (22.07), św. Maria Magdalena (w randze święta).

12. Pomódlmy się za zmarłych… Wieczny…

13. Życzymy błogosławionego czasu świętowania oraz urlopu i wakacji.

Przejdź do góry strony