OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiejsza niedziela to Przemienienie Pańskie; wydarzenie to zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

2. Komunikat Biskupa Pelplińskiego: „W 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, chcę podzielić się z Wami radością, że na prośbę moją oraz wielu kapłanów i wiernych naszej diecezji, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – na mocy uprawnień nadanych jej przez Papieża Franciszka – wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji, a św. Wawrzyniec – diakon i męczennik patronem drugorzędnym ze wszystkimi prawami oraz liturgicznymi przywilejami z tego faktu wynikającymi. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych, byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. Niech temu towarzyszy błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wasz Biskup Ryszard.

3. W czwartek w naszej diecezji uroczystość liturgiczna św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej wspólnoty diecezjalnej.

4. Nabożeństwo fatimskich w sierpniu przypada w niedzielę, stąd intencja mszalna wynagradzająca za grzechy zostanie dołączona do mszy św. o g. 20.00, po której procesja z modlitwą różańcową; o przygotowanie rozważań Tajemnic Chwalebnych Różańca prosimy Rycerzy Kolumba.

5. Dla mieszkańców posesji przy ul. Zawiszy Czarnego poszkodowanych w pożarze zebraliśmy kwotę 4.248,- zł; ofiara na rzecz środków transportu dla misjonarzy to 3.390 zł.

6. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich pielgrzymach, którzy zmierzają do Częstochowskiego Sanktuarium – pieszo i na rowerach.

7. Przypominamy o możliwości wejścia na wieżę naszego kościoła; czynne jest w dni powszednie od 13.00 do 16.00, w niedzielę od 14.30 do 16.30.

8. Pod chórem kolejny „Gość Niedzielny i „Pielgrzym”.

9. W tym tygodniu patronują nam także: we wtorek (8.08) św. Dominik, kapłan; w środę (9.08) św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica, patronka Europy (święto); w piątek (11.08) św. Klara, dziewica, założycielka klarysek.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp Janina Roraf.

11. Życzymy błogosławionego czasu świętowania oraz urlopu i wakacji.

Przejdź do góry strony