OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem. Dziś Bóg troszczy się także o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego, którego budowa rozpoczęła się w marcu 2021 w Pogorzelicach – wykonano piwnicę, cały parter, częściowo strop. Docelowo hospicjum otoczy opieką w ciągu roku ponad 200 osób. Już dzisiaj tą drogą przekazujemy serdeczne podziękowanie.

3. Dziękując z dar modlitwy z okazji obecności relikwii bł. Michała McGivneya, zapraszamy mężczyzn na spotkania wprowadzające do Rycerzy Kolumba – sobota g. 19.00 w kościele (pod chórem ulotki).

4. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca; w łączności z każdą msza św. nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

5. W środę 1 września przypada 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny.

6. 1. września to także początek nowego roku szkolnego. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę o g. 12.00 msza w intencji uczniów i nauczycieli oraz obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych (nie tylko dla tych co idą po raz pierwszy do szkoły).

7. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 20.00;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św.;

I Sobota miesiąca: msza i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00.

8. Chorych z posługą sakramentalna ks. Daniel i ks. Robert odwiedzą najbliższą sobotę.

9. Z Stowarzyszenie EDUQ przy Klubie Osiedlowym Baza (ul. Łokietka 5) serdecznie zaprasza na Festiwal Uliczny w obszarze rewitalizacji „Lębork – Nowy Świat” w dniach 3-5.09 – m.in.: spotkanie terapeutyczne z lamami, atrakcje na boisku Społecznej SP, potańcówka dla seniorów, festyn rodzinny, targi organizacji pozarządowych, kawiarenka (szczegółowa informacja w gablocie).

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele Polskim „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. W modlitwach prosić będziemy Boga o pokój a przed kościołem zbiórka do puszek na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz uchodźców.

11. Z przykrością podajemy do wiadomości, że z powodu braku wystarczającej grupy chętnych nie odbędzie się pielgrzymka autokarowa na Litwę (można odbierać przedpłaty).

12. Studia podyplomowe teologii organizowane przez Wydział Teologiczny UMK w Toruniu a realizowane w Pelplinie – wszelkie informacje na plakacie.

13. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3.09 – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

14. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp. Maria Folger. Wieczny…

15. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony