OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. Dzisiaj w Kościele Polskim „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. W modlitwach prosić będziemy Boga o pokój a przed kościołem zbiórka do puszek na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz uchodźców.

3. Spotkanie dla kandydatów do październikowego bierzmowania (istniejąca grupa, obecnie w szkole średniej) we wtorek 7.09 po południu o g. 17:00!!! w kościele. Natomiast spotkanie dla nowych kandydatów – uczniowie klasy VIII – 14.09 wieczorem o g. 19:00.

4. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów – na każdej mszy św. obrzęd poświęcenie ziarna. Uroczystości odpustowe w sanktuarium w Piasecznie i w Sianowie w nadchodzący weekend – info na plakatach. Ponadto zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa: wyjście w sobotę 11.09 o g. 7.00 sprzed Sanktuarium św. Jakuba; koszt uczestnictwa 10 zł, opłata za powrót autobusem 10 zł. Zapisy w zakrystii i poprzez stronę internetową par. św. Jakuba.

5. Zapraszamy serdecznie na spotkanie kandydatów do ministrantury (przynajmniej z jednym z rodziców) w środę 8.09 na g. 17:00 do kościoła.

6. We środę na mszę św. o g. 18.00 zapraszamy na powakacyjną modlitwę Domowników Boga; po mszy spotkanie formacyjne.

7. W piątek na mszy św. o g. 11.00 uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku; liturgii będzie przewodniczył ks. biskup pomocniczy Arkadiusz Okrój.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Zbigniewa Drzał, proboszcza par. pw. św. Anny i Joachima w Gdańsku Letnicy; w kazaniach prócz osoby Prymasa Tysiąclecia przybliżona zostanie także tajemnica Oblicza Jezusa z całunu Turyńskiego; ponadto książki Jego autorstwa oraz obraz Oblicza z całunu (30 zł) jako cegiełka na przedszkole integracyjne dla niepełnosprawnych i zdrowych w Gdańsku Letnicy.

9. Na Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego zebraliśmy sumę 4.186,- zł. Bóg zapłać.

10. Pod chórem kolejny numer „Pielgrzyma” oraz zgrabna, ładnie wydana publikacja przedstawiająca osobę i życie Prymasa Wyszyńskiego – 5,- zł.

11. Za tydzień kolekta na nasze Seminarium w Pelplinie. Polecamy ją ofiarności wiernych.

12. Przypominamy, że powróciła msza św. o g. 13.30; na stałe pozostała msza o g. 20.00.

13. Prosimy o zgłaszanie do biura parafialnego dzieci, które na zakończenie tego roku szkolnego pragną być przyjęte do I Komunii św. w III niedzielę maja 2022.

14. Nasza wieża będzie teraz otwarta dla zwiedzających w soboty w g. 11.00-15.00; inny termin można zgłosić w biurze parafialnym osobiście lub telefonicznie (nr tel. 59 862 26 45; info także na str. inter.).

15. „Weekend dla narzeczonych” – przygotowanie do małżeństwa w par. św. Jakuba w dniach 18-19.09 – informacje i zapisy strona tej parafii.

16. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony