OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj wyjątkowy dzień dla Kościoła w Polsce – beatyfikacja sług Bożych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Zachęcamy do studium życia nowych błogosławionych szukając w wydarzeniach ich życia światła wskazującego sposób rozpoznawaniu woli Bożej w wypełnianiu naszego powołania oraz wykorzystujmy dar ich orędownictwa przed Obliczem Boga w naszych intencjach. W czasie rozpoczynającego się Tygodnia Wychowania i dni modlitw za dzieci, młodzież, wychowawców spójrzmy na wyniesionych na ołtarze także jako na wyjątkowych wychowawców całego narodu. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty filmów i programów o nowych błogosławionych na antenach telewizyjnych.

2. Zapraszamy na wrześniowe Nabożeństwo Fatimskich jutro, w poniedziałek: msza św. o g. 19.30 przebłagalna za grzechy świata i procesja różańcowa; o przygotowanie rozważań tajemnic radosnych różańca prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

3. Spotkanie dla kandydatów rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania – uczniowie klas VIII – we wtorek 14.09 wieczorem o g. 19:00 w kościele.

4. We wtorek 14.09 święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawienia uczestnictwem we mszy św.; następnego dnia w środę wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

5. W środę na mszę św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy Domowników Boga.

6. W piątek 17.09 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 – Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych i pomordowanych na Wschodzie.

7. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Na szczególną mszą św. dla młodzieży zapraszamy w niedzielę (19.09) na g. 20.00. W tę niedzielę na mszy św. o g. 12.00 uroczyste przyjęcie do kandydatury nowych ministrantów.

8. Za tydzień gościć będziemy p. Romana Łojek, który przybliży nam posługę Centrum Psychologiczno–Pastoralnego „Więź”, odział w Lęborku przy naszej parafii.

9. Zapraszamy do współpracy w redagowaniu naszej gazetki parafialnej „Korona” – zgłoszenie gotowości u kapłanów.

10. Pod chórem zgrabna, ładnie wydana publikacja o Prymasie Wyszyńskim – 5,- zł; ponadto darmowa gazeta „Dobre Nowiny”

11. Na wsparcie uchodźców przez Caritas zebraliśmy kwotę 2.680,- zł. Bóg zapłać.

12. Prosimy o zgłaszanie do biura parafialnego dzieci, które na zakończenie tego roku szkolnego pragną być przyjęte do I Komunii św. w III niedzielę maja 2022.

13. Nasza wieża będzie otwarta dla zwiedzających w soboty w g. 11.00-15.00; inny termin można zgłosić w biurze parafialnym osobiście lub tel. Ponadto w czasie niedzielnych celebracji czynne są toalety – wejście do dawnej sali Caritas, od strony Alei Wolności.

14. XXIII Kaszubska Jesień Rolnicza oraz Dożynki Diecezji Pelplińskiej – 18-19 września w Lubaniu (program na plakacie).

15. W tym tygodniu patronują nam także:

– w poniedziałek 13.09 – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w czwartek 16.09 – święci męczennicy Korneliusz, papież i Cyprian, biskup z III w.

16. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Zbigniew Skwarek. Wieczny…

17. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony