OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować.

2. W Dniu Papieskim zebraliśmy kwotę 3.515 zł. W ramach Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej gościmy dzisiaj zespół muzyczny „KoGo szukasz?” z parafii św. Józefa w Tczewie. Dziękujemy za oprawę muzyczną mszy o g. 9.00, 10.30, 12.00 i mini koncerty.

3. Jutro wspomnienie św. Łukasza Ew., który był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi.

4. Klub Abstynenta „Odnowa” w Lęborku rozpoczyna Pomorski Tydzień Trzeźwości zapraszając wszystkich uzależnionych oraz ich rodziny na mszę św. jutro o g. 18.00 w naszym kościele.

5. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o g. 17.00 w kościele.

6. Spotkanie formacyjne Domowników Boga we środę: rozpoczyna się mszą św. o g. 18.00; ciąg dalszy w Domu Fatimskim; w czwartek 21.10 udajemy się w gości do Kamienicy Król.

7. W środę o g. 19.00 w kościele młodzież rozpoczyna Nowennę do Ducha Świętego przed bierzmowaniem; na to pierwsze spotkanie zapraszamy także rodziców.

8. W piątek, 22.10 wspominamy św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sł. B. kard. Augusta Hlonda. To także dzień modlitw ku czci św. Rity; stąd w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 nowenna do św. Rity, obrzęd poświęcenia róż na mszy św. wieczornej.

9. Dziękujemy serdecznie młodzieży, która wzięła udział w rekolekcjach GPS dla kandydatów do bierzmowania; dziękujemy ks. Witoldowi i ekipie świeckich z Sierakowic za poprowadzenie, dziękujemy także Panu dyrektorowi SP nr 4, Waldemarowi Walkuszowi i osobom tej placówki oraz wspólnocie Neokatechumenalnej za pomoc; Bóg zapłać. Ponadto informujemy, że zgodnie ze wskazaniami Biskupa Pelplińskiego udział w tych rekolekcjach jest warunkiem kontynuacji przygotowania; można to jeszcze uzupełnić rozpoczynając od rozmowie wraz z rodzicami z ks. Robertem.

10. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w dni powszednie o g. 8.30 i po południu (także w niedzielę) o g. 17.30; dla dzieci w dni powszednie, z wyjątkiem soboty, o g. 17.00.

11. W kinie „Fregata” film fabularny „Fatima”; terminarz na plakacie; polecamy.

12. Za tydzień Niedziela Misyjna – kolekta na misje; gościć też będziemy o. Sylwestra, oblata z Łeby, który podejmując temat misji rozprowadzać będzie kalendarze misyjne.

13. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na „wypominki” („zdrowaśki”) wyłożone są pod chórem; można je składać w kancelarii lub w zakrystii.

14. Już dzisiaj zapraszamy mężczyzn na „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta: czwartek dnia 28.10, początek o g. 18.45 przy pomniku Chrystusa Króla; wcześniej o g. 18.00 okazja do uczestnictwa we mszy św. Tę wyjątkową modlitwę organizują Rycerze Kolumba obecni w dwóch parafiach lęborskich.

15. Pod chórem kolejny numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny”, „W Rodzinie”.

16. W tym tygodniu patronuje nam także:

– w środę 20.10 – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Krzysztofa Furman. Wieczny…

18. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony