OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Gościmy dzisiaj w parafii p. Romana Łojek, który przybliży nam posługę Centrum Psychologiczno–Pastoralnego „Więź”.

3. Dzisiaj o g. 20.00 msza św. dla młodzieży z racji święta patrona św. Stanisława Kostki.

4. W środę msza św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne Domowników Boga.

5. W środę 22. dzień miesiąca – w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 nowenna do św. Rity; obrzęd poświęcenia róż na mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie dla członkiń Żywego Różańca w czwartek po wieczornej mszy św. w kościele.

7. W czwartek przypada wspomnienie św. o. Pio. Z tej racji zapraszamy wszystkich członków Grupy Modlitewnej o. Pio na spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy także tych, którzy chcieliby wstąpić do tej grupy formacyjnej. 

8. Spotkanie dla wdów konsekrowanych w piątek o g. 15.00 (Koronka w kaplicy adoracji).

9. Zapraszamy na wspólną z parafią w Nowej Wsi Lęborskiej pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę z aktem zawierzenia parafii; ponadto Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Licheń – 1-2.10.2021 (piątek sobota); koszt 230 zł; zapisy w biurze i zakrystii do końca tygodnia.

10. Przypominamy o zgłaszaniu dzieci do I Komunii św.

11. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prałata Alfonsa Formelę; po 42 latach posługi w Bożym Polu przeszedł na emeryturę i zamieszkał pośród nas; dziękujemy już teraz za zaangażowanie w posługę duszpasterską i życzymy błogosławionego czasu senioratu.

12. W Kinie Fregata projekcja filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”; seanse odbędą się w dniach 25, 27 i 30 września.

13. 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę: 25-26.09.2021 – plakat w gablocie.

14. „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” – inicjatywa modlitewna świeckich; zapraszamy już dziś na tę modlitwę w naszym Lęborku dnia 28.09 (wtorek) przy pomniku św. Jana Pawła II przy rondzie o g. 15.00.

15. Pod chórem kolejny numer „Pielgrzyma” i publikacja o bł. kard. Stefanie..

16. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20.09 – św. męczennicy Andrzej Kim Taegon, Paweł Chong Hasang i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21.09 – św. św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista – święto;

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Bożena Stenka. Wieczny…

18. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony