OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn.

2. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca; w łączności z każdą msza św. nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

3. „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” w naszym Lęborku dnia 28.09 we wtorek przy pomniku św. Jana Pawła II przy rondzie o g. 15.00.

4. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę wspomnienie Aniołów Stróżów. Ich troska o nas jest przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. We środę mszą św. o g. 18.00 rozpoczynają spotkanie formacyjne Domownicy Boga.

5. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św.;

I Sobota miesiąca: msza i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: już w najbliższy czwartek ks. Daniel, w poniedziałek po niedzieli ks. Wiesław, a w następny czwartek ks. Robert.

7. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o g. 8.30 i po południu (także w niedzielę) o g. 17.30 (w ten piątek, wyjątkowo po mszy wieczornej); różaniec dla dzieci i młodzieży rozpoczniemy po przyszłej niedzieli o g. 17.00. W październiku Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie będzie się kończyć o g. 17.30, by w Jego obecności odprawić nabożeństwo różańcowe.

8. Zapraszamy we wtorek na spotkanie kandydatów do październikowego bierzmowania: g. 19.00 w kościele. 

9. Zapraszamy w środę na spotkanie kandydatów do ministrantury: g. 17.15 w kościele.

10. W czwartek zapraszamy na Krąg biblijny – okazja do formacji biblijnej: g. 19.00, Dom Fatimski (wejście od ul. Malczewskiego).

11. Są jeszcze wolne miejsca na wspólną z parafią w Nowej Wsi Lęborskiej pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę z aktem zawierzenia parafii: 1-2.10.2021 (piątek sobota); koszt 230 zł; zapisy w biurze i zakrystii jak najszybciej.

12. W Kinie Fregata projekcja filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”; seanse odbędą się w dniach 27 i 30 września.

13. Pod chórem „W Rodzinie” – dwutygodnik Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

14. Zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski, narzeczeni pragnący zawrzeć sakrament małżeństwa winny przygotować się do niego m.in. poprzez przeżycie specjalnego kursu. Wychodząc naprzeciw temu, serdecznie prosimy wszystkich narzeczonych, którzy pragną zawrzeć ślub w roku 2021 (a nawet `22) o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym (osobiście, telefonicznie lub mail`em; nie musi być jeszcze ustalona data w kościele) podając personalia oraz numer kontaktowy telefonu; termin: do 17.10.

15. Słów kilka od p. Burmistrza: „...do 30 września 2021 trwa Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań. Każdy z nas ma ustawowy obowiązek dokonania spisu. Możecie Państwo skorzystać z aplikacji znajdującej się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem istnieje również możliwość dokonania spisu w Urzędzie Miejskim w Lęborku przy ul. A. Krajowej 14. Do dyspozycji Państwa są rachmistrze, którzy mogą dotrzeć do respondentów osobiście lub dokonać spisu przez telefon. W tym celu należy skontaktować się z Zastępcą Gminnego Komisarza Spisowego, celem umożliwienia respondentom umawiania się na konkretne terminy: Elżbieta Wajchert – telefon 59 8637 839.

16. W tym tygodniu patronują nam także:

– w poniedziałek 27.09 – św. Wincenty a Paulo, prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28.09 – św. Wacław, męczennik, król i patron Czech;

– w czwartek 30.09 – św. Hieronim, doktor Kościoła, tłumacz Biblii na język łaciński;

– w piątek 1.10 – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła.

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Halina Kreft. Wieczny…

18. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony