OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”; przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która w formie stypendium naukowego wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin; dzieło można wesprzeć także wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74265.

2. Dzień Papieski w naszym mieście wpisuje się w XVIII już Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Uroczyste rozpoczęcie Tygodnia mszą św. w naszym kościele o g. 10.30; śpiewać będzie, a po mszy wykona mini koncert nasz chór „Soli Deo”; ponadto dzisiaj o g. 17.00 inscenizacja słowno-muzyczna pt. „Wspomnienie o JPII” w wykonaniu uczniów Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej z Lęborka; stąd nie będzie dzisiaj adoracji a nabożeństwo różańcowe wpisane zostanie w inscenizację. Wszelkie szczegóły pozostałych wydarzeń Tygodnia na plakacie i w internecie. Za tydzień w naszym kościele na mszach św. o g. 9.00. 10.30 i 12.00 oprawę muzyczną poprowadzi zespół muzyczny „KoGo szukasz?” z parafii św. Józefa w Tczewie

3. We wtorek 12.10 w kościele o g. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci rozpoczynających w naszej parafii przygotowanie do I Komunii św.

4. Spotkanie dla kandydatów do październikowego bierzmowania odbędzie się we wtorek o g. 19.00 w DOMU FATIMSKIM (!!!). Wejście od ul. Malczewskiego.

5. Rekolekcje GPS dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania (klasy VIII) rozpoczynają się w piątek o godz. 17.30 w budynku SP 4 (budynek „duży” – główny). Przypominamy, że uczestnictwo w rekolekcjach jest obowiązkowe. Prosimy, aby zabrać ze sobą indeksy. Wszelkie pytania proszę kierować do ks. Roberta (telefon na stronie lub facebook).

6. Spotkanie dla kandydatów do ministrantury w środę po różańcu dla dzieci.

7. W środę przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnie w tym roku, październikowe Nabożeństwo Fatimskie: msza św. wynagradzająca za grzechy o g. 19.30, po której procesja różańcowa; o przygotowanie rozważań prosimy wdowy konsekrowane i nadzwyczajnych szafarzy komunii św. Na tę liturgii zapraszamy Domowników Boga.

8. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczycielom, wychowawcom, katechetom, a także rodzicom życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień trudu wychowawczego.

9. W czwartek p g. 19.00 w Domu Fatimskim Krąg Biblijny – zapraszamy każdego kto pragnie pogłębić formację biblijną.

10. w piątek 15.10 obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego; modlić się będziemy w tym dniu w intencji rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności.

11. W sobotę 16.10 – 43. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową; zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za dar posługi papieża, dzisiaj już św. Jana Pawła II.

12. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w dni powszednie o g. 8.30 i po południu (także w niedzielę) o g. 17.30; dla dzieci w dni powszednie, z wyjątkiem soboty, o g. 17.00. W październiku adoracja w kaplicy kończy się o g. 17.30, by przed Najświętszym Sakramentem w kościele modlić się na różańcu.

13. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na „wypominki” („zdrowaśki”) wyłożone są pod chórem; można je składać w kancelarii lub w zakrystii.

14. Pod chórem kalendarze diecezjalne: trójdzielne – 12,- w dużym formacie ze spiralą 12,- i mniejsze 6,-. Ponadto bardzo polecamy lekturę tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”; cena 6,- zł; jeśli będzie potrzeba zwiększenia liczby – czekamy na informację.

15. Przypominamy narzeczonym o zgłoszeniu w biurze parafialnym (osobiście, telefonicznie lub mail`em) do 17.10 planów zawarcia ślubu w naszej parafii w roku 2021 i `22; proszę podać personalia i numer kontaktowy telefonu.

16. W tym tygodniu patronują nam także:

– w środę 13.10 – bł. Honorat Koźmiński, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15.10 – św. Teresa od Jezusa, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16.10 – św. Jadwiga Śląska żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek – odpust w parafii ks. Dziekana.

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Zofia Miotk, Aleksandra Gryfkowiec, Barbara Sławecka, Henryk Habryk. Wieczny…

18. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony