OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Obecny jest w naszej wspólnocie o. Sylwester Maćkiewicz, oblat z Łeby, głoszący słowo Boże i rozprowadzający kalendarze misyjne; Bóg zapłać za posługę.

2. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: w łączności z każdą mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

3. Jutro, 25.10, w kościele św. Maksymiliana na cmentarzu o g. 13.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji rodziców dzieci utraconych; po mszy pochówek na cmentarzu.

4. We wtorek przypada rocznica śmierci byłego proboszcza naszej parafii śp. ks. Edwarda Modlińskiego (2011); o g. 18.00 zostanie odprawiona msza św. za zbawienie Jego duszy.

5. Do czwartku włącznie o g. 19.00 w kościele Nowennę do Ducha Świętego dla młodzieży przed bierzmowaniem, które odbędzie się w piątek, 29.10 o g. 16.00; prosimy o modlitwę.

6. Ze względu na wspomnianą nowennę, członków Grupy Modlitewnej o. Pio, zapraszamy we wtorek na msza św. o g. 18.00.

7. Spotkanie formacyjne Domowników Boga we środę: rozpoczyna się mszą św. o g. 18.00; po której ciąg dalszy w Domu Fatimskim.

8. W czwartek, 28.10, zapraszamy mężczyzn na „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta: początek o g. 18.45 przy pomniku Chrystusa Króla; o g. 18.00 okazja do uczestnictwa we mszy św. Tę wyjątkową modlitwę organizują Rycerze Kolumba obecni w dwóch parafiach lęborskich; patronują nam w tym dniu apostołowie św. Szymon i św. Juda Tadeusz.

9. W sobotę wieczorem na g. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed uroczystością Wszystkich Świętych.

10. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w dni powszednie o g. 8.30 i po południu (także w niedzielę) o g. 17.30; dla dzieci w dni powszednie, z wyjątkiem soboty, o g. 17.00.

11. Kartki z „wypominkami” można składać w kancelarii lub w zakrystii.

12. Chorych z posługą sakramentalna ks. Wiesław odwiedzi jutro, w poniedziałek 25.10.

13. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap rozpoczętego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Synod jest czasem rozeznawania, refleksji i słuchania głosu Ducha Świętego we wspólnocie Kościoła. W intencji błogosławionych owoców tego wydarzenia modlić się będziemy na zakończenie każdej mszy św. niedzielnej.

14. Pod chórem: „Gość Niedzielny”.

15. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Tadeusz Sawicki. Wieczny…

16. Modlitwa za Synod Biskupów:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach,

naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać.

Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.

Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,

albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,

abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,

i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie,

w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

Przejdź do góry strony