OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj 1. rocznica beatyfikacji ks. Michaela McGivneya, założyciela największej międzynarodowej męskiej wspólnoty katolików – Rycerzy Kolumba.

2. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Wszystkich Świętych; święto nakazane, stąd porządek mszy św. jak w niedzielę, z wyjątkiem mszy o godz. 13.30, bowiem o godz. 13.00 w Parafii św. Maksymiliana, w kościele na cmentarzu, odprawiona zostanie msza św. wszystkich parafii lęborskich w łączności z procesją za zmarłych.

3. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w czyśćcu cierpiących: 1. w dniach 1-8.11 (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i choćby w myśli za jakąkolwiek modlitwę za zmarłych; 2. we Wszystkich Świętych po południu i w dzień zaduszny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i modlitwę słowami Ojcze nasz… i Wierzę…. Za powyższe dzieła odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu czterech zwykłych warunków: stan łaski uświęcającej, Komunię św., brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, dowolna modlitwa za Ojca świętego i według jego intencji. Jednakże uwaga – Penitencjaria Apostolska, podobnie jak w ubiegłym roku, informuje, że na mocy specjalnego polecenia papieża Franciszka, ze względu na stan pandemii, odpust 1. może być przeniesiony na inne osiem dni listopada, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych (dni mogą być od siebie oddzielone); podobnie odpust 2. na inny jeden dzień miesiąca.. Ponadto takie odpusty zupełne za zmarłych mogą zyskać także osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych – co trzeba uczynić, tu odsyłamy do naszej strony internetowej, a bliskich prosimy o przekazanie tej informacji pozostającym w domach (informacje o czasie odpustów w Gazetce nie są aktualne – względy wydawnicze).

4. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny; odprawimy dodatkowo msze św. o g. 11.00 oraz 19.00

5. Spotkanie formacyjne Domowników Boga we środę: rozpoczyna się mszą św. o g. 18.00.

6. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 20.00;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św.;

I Sobota miesiąca: msza i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00.

7. Kartki na „wypominki” („zdrowaśki”) można składać w kancelarii lub w zakrystii. Za naszych zmarłych będziemy się modlić od 1 listopada przed wieczorną mszą św. o g. 17.40 polecając w danym dniu 1/7 zgłoszonych wypominek oraz odprawiając o g. 18.00 przez cały miesiąc mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

8. Chorych z posługą sakramentalna ks. Robert odwiedzi w czwartek; ks. Daniel w piątek.

9. W Kościele powszechnym trwa Synod Biskupów, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Pierwsze działanie etapu diecezjalnego tegoż Synodu ma przebiegać we wspólnocie parafii; dlatego zapraszamy każdą osobę z naszej parafian, która pragnie włączyć się w to dzieło na pierwsze spotkanie synodalne, które odbędzie się w piątek, 5.11, o g. 19.00 w kościele. Spotkanie rozpocznie wspólna modlitwą przed Najświętszym Sakramentem; następnie wprowadzenie w pracę synodalną: jej metoda, zakres i terminarz. W informacji na stronie internetowej załączono watykańskie dokumenty synodalne.

10. Pod chórem kolejny numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny”, „W Rodzinie”

11. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Józef Gnalicki. Wieczny… .

12. Modlitwa za Synod Biskupów:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach,

naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać.

Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.

Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,

albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,

abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,

i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie,

w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

Przejdź do góry strony