OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

3. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku odprawiamy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00;w niedzielę w łączności z sumą parafialną.

4. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 – na tę zapraszamy Domowników Boga; po mszy św. modlitwa formacyjna.

5. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: w tym roku to także liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; tym bardziej zapraszamy na Godzinę Świętą – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej od (16.00 do 18.00); dodatkowa msza św. o g. 17.00;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP o g. 9.00.

6. Ksiądz Biskup Diecezjalny podtrzymał zarządzenie o przeniesieniu na jesień bierzmowania w łączności z wizytacją; w obecnej sytuacji możemy i powinniśmy powrócić jednak do działań formacyjnych; stąd przypominamy o przystąpieniu do spowiedzi i komunii w nadchodzący I Piątek miesiąca. Ponadto zapraszamy w piątek na mszę św. z komunią na g. 18.00, po której spotkanie formacyjne w kościele.

7. W naszej diecezji każdego dnia w innej parafii ofiarowywana jest adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań; w nadchodzący piątek jest wyznaczona nasza parafia; stąd zapraszamy do liczniejszej obecności w Kaplicy Adoracji i podjęcia modlitwy adoracyjnej we wskazanej intencji.

8. Chorych z posługą sakramentalna księża odwiedzą w nadchodzącą sobotę.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz w Polsce Dzień Dziękczynienia.

10. W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny postanawia, co następuje: „Z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020. Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

11. Zasady sprawowania nabożeństw i sakramentów w naszym kościele powracają do tradycyjnych form, uwzględniając przepisy państwowe o zakładaniu maseczek w zamkniętych miejscach publicznych (kościół, sakrament spowiedzi) i zachowaniu dystansu społecznego. Podobnie obrzęd udzielenia komunii świętej – zawsze podamy komunię św. na rękę, gdy wierny wyraźnie to okaże, podnosząc przed sobą złożone jedna pod drugą, na wysokości piersi, dłonie. Spowiadamy codziennie także od g. 17.30 do 18.00; przeniesienie Najświętszego Sakramentu z Kaplicy Wieczystej Adoracji do kościoła o g. 17.30. Za tydzień nie będzie już mszy św. o g. 19.30.

12. Zapraszamy do nabycia kolejnego numeru „Pielgrzyma”

13. Pod chórem można zaopatrzyć się w proste przyłbice ochronne zastępujące maseczki; nie są najwyższej jakości, ale są darmowe, a ofiarodawcami jest Katolickie Stowarzyszenie „Dzieło Kolpinga”; Rycerzom Kolumba składam podziękowanie za wysiłek składania.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności następujących zmarłych: Genowefa Oleksa, Helena Klinkosz, Wacław Łudziński; Wieczny odpoczynek…

15. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony