OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to także ostatni poniedziałek miesiąca, stąd do mszy św. dołączymy nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

3. Msza św. wspólnoty modlitewnej o. Pio jutro, w poniedziałek, o g. 18.00 wieczorem.

4. Spotkania dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w dniu 6.06: każdego dnia o g. 19.00 w kościele; to czas nowenny do Ducha Świętego -- parafian prosimy o gorącą modlitwę w ich intencji.

5. W poniedziałek na mszy św. o g. 18.00, kapłani rocznika święceń ks. Roberta, odprawią w naszym kościele mszę dziękczynną z okazji 3. rocznicy święceń. Zapraszamy serdecznie na tę wyjątkową celebrację, dziękując szczególnie za posługę ks. Roberta w naszej parafii.

6. tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: który jest jednocześnie świętem Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji na nowennę młodzieży do bierzmowania nie będzie adoracji.

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św.;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.

7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ks. Wiesław we wtorek, ks. Robert w czwartek, ks. Krzysztof w sobotę.

8. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę po sumie.

9. W kilku okolicznych parafiach rozpoczęły się „Parafialne Kongresy Eucharystyczne”: Popowo, Dzięcielec, Nawcz, Rozłazino. Precyzyjne daty i przebieg znajdują się na plakatach w gablocie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

10. Już dzisiaj informujemy, że w okresie wakacji, w lipcu i sierpniu, nie będzie mszy św. o g. 13.30; zostanie ona odprawiona jako dodatkowa dla udzielenia chrztu św. w dniu 23 lipca i 13 sierpnia.

11. Pod chórem „Gość Niedzielny”, „Pielgrzym”.

12. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Jan Socha, Jadwiga Pizuńska.

13. Życzymy błogosławionego czasu świątecznego.

Przejdź do góry strony